Вартість гривневих кредитів та депозитів для підприємців у серпні 2018 року зросла на 0,4 та 1 відсотковий пункт відповідно.

Вартість гривневих кредитів та депозитів для підприємців у серпні 2018 року зросла на 0,4 та 1 відсотковий пункт відповідно.

Про це повідомляє Національний банк України.

Так, за даними НБУ, середня ставка за гривневими депозитами бізнесу склала 12,4% річних, в той час як середній відсоток за кредитами склав 17,9% річних.

В той же час, у серпні банки збільшили обсяги кредитування як підприємців, так і населення. Загалом, кредитний портфель банків зріс на 2,3% та склав 607,8 мільярдів гривень.

Найбільше зросли обсяги кредитування населення — на 4%. Середня ж ставка за кредитами населенню у серпні скоротилась на 0,2 відсоткових пункти.

Нагадаємо, що з 7 вересня облікова ставка в Україні зросла до 18%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Також у НБУ повідомили про зростання зовнішніх ризиків для стабільності гривні.

Раніше зазначалось, що протягом серпня міжнародні валютні резервиНаціонального банку зменшились на більш ніж півмільярда доларів через підтримку курсу гривні.

Напередодні зазначалось, що міжнародні валютні резерви України за липень зменшились на 300 мільйонів доларів, а платіжний баланс став дефіцитним на 170 мільйонів доларів.

Поділитись: