ENRU

Національний музей історії оскаржуватиме в суді держреєстрацію каплиці УПЦ МП

Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва з метою визнання протиправним та скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на незаконно побудовану каплицю біля фундаменту Десятинної церкви.

Про це Громадському повідомила директорка установи Тетяна Сосновська.

«Реєстрацію проводила релігійна громада. Ми про неї не знали. І абсолютно випадково, коли це питання набуло суспільного резонансу, юристи подивились який статус цієї будови. І зараз побачили в державному реєстрі факт реєстрації цієї споруди в липні 2013 року», — пояснила Сосновська.

Директор зазначила, що земельна ділянка, на котрій розташована каплиця, з 1998 року перебуває у постійному користуванні музею і вона вважає незаконним рішення реєстратора від 24 липня 2013 року, згідно з яким за релігійною громадою УПЦ МП зареєстровано право власності на каплицю.

Релігійна громада в даному позові виступає третьою стороною, відповідачами проходять Міністерство юстиції та Державний реєстратор в особі Сіволіна Михайла Юрійовича.

Раніше у Міністерстві культури заявили, що каплиця УПЦ МП, яку звели біля фундаменту Десятинної церкви в Києві, є незаконною і належить Національному музею історії України.

ДИВІТЬСЯ: «Дияволини», «Мракобєси», РПЦ і ФСБ під Десятинним монастирем: Hromadske.doc

25 січня учасники радикальних організацій демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату. При цьому учасники акції підпалили сміття поблизу дверей каплиці, яке одразу ж загасили.

28 січня суд взяв під варту на 2 місяці двох архітекторів, яких звинуватили у спробі підпалу монастиря МП. Суд також визначив для них заставу розміром 2,2 мільйонів гривень. Згодом суд відпустив архітекторів, підозрюваниху підпалі каплиці УПЦ МП, на поруки народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектори на свободі: що відомо про спробу підпалу церкви МП