УКРАЇНА

Нацрада оштрафувала «Інтер» на 4 млн грн за концерт до 9 травня

11 липня, 2018 18:00
УКРАЇНА/Нацрада оштрафувала «Інтер» на 4 млн грн за концерт до 9 травня
Зберегти
Вигляд
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал «Інтер» на 4 мільйони 46 тисяч гривень за розпалювання ворожнечі під час трансляції концерту до 9 травня

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал «Інтер» на 4 мільйони 46 тисяч гривень за розпалювання ворожнечі під час трансляції концерту до 9 травня.

Про це повідомляє «Детектор.медіа».

Нацрада за результатами позапланової перевірки каналу підтвердила, що в ефірі «Інтера» транслювався концерт, фрази ведучих якого спричинили критику з боку Служби безпеки України та, зокрема, представників націоналістичних організацій.

Нацрада вбачає в концерті розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті — це є порушенням статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 закону «Про інформацію». Такі порушення караються штрафом у розмірі 25% ліцензійного збору.

Зазначається, що 4 мільйони штрафу є найбільшою сумою, яку Нацрада призначала за всю історію застосування цієї санкції.

Тепер канал має сплатити ці гроші протягом місяця у разі, якщо не оскаржить це рішення в суді. Однак «Інтер» не погодився з результатами перевірки та заявив, що звернеться до суду.

«Нічого, крім засудження нацизму і показу ролі України в боротьбі за перемогу, даним концертом «Інтер» не мав на увазі. Кожне слово (ведучих) було юридично зважено. Відстежити на 100% реакцію громадськості неможливо. Частина людей на одній стороні, друга на іншій, жодна не має пріоритетності. З моєї точки зору, у Національної ради немає юридичних підстав для такої санкції. Зустрінемося в суді», — заявила юристка медіагрупи «Інтер» Ольга Мусійко.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук сказала, що Нацрада докладатиме всіх зусиль, щоб виграти справу в суді.

Нагадаємо, що оприлюднені уривки концерту телеканалу «Інтер» до Дня перемоги 9 травня спричинили критику користувачів інтернету через слова ведучих про перейменування вулиць в Україні «іменами фашистських злочинців».

У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення відреагували на запланований телеканалом концерт.

Представники «Національного корпусу» та «Національних дружин» прийшли до будівлі телеканалу «Інтер» та вимагали позбавити канал ліцензії через «системну антиукраїнську редакційну політику».

9 травня у Києві на вулиці Щусєва в будівлю, де розташовується новинний продакшн телеканалу «Інтер», кинули «коктейль Молотова». На акцію проти концерту телеканалу «Інтер» до 9 травня зібралися представники всеукраїнської громадсько-політичної організації «Вільні люди». Тим не менше, «Інтер» повністю транслював концерт. 

ОБСЄ засудила спробу підпалу телеканалу «Інтер».

За даними поліції, участь в акції під «Інтером» взяли близько 100 людей, натомість правоохоронців стягнули у кількості 150.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Під офісом «Інтера» влаштували акцію через концерт до 9 травня

Сам Льовочкін заявив, що «ніхто не може відібрати 9 травня».

Удень 10 травня близько сотні людей приїхали до будинку одного з власників телеканалу «Інтер» Сергія Льовочкіна в Конча-Заспі. Більшість учасників акції — представники «Національного корпусу». Вони розмалювали балончиками стіни будинку та начепили наліпки «Національного корпусу». 

Пов`язані новини