Навчання на випадок аварії на ЗАЕС та позов України проти Ірану: головні новини за 29 червня

В Україні розпочалися масштабні навчання на випадок аварії на Запорізькій АЕС; Україна подає позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН за збиття літака МАУ у 2020—му; Зеленський зустрівся із Ґретою Тунберґ і Майком Пенсом. Зібрали головні новини за 29 червня.
Навчання на випадок аварії на ЗАЕС
В Україні сьогодні, 29 червня, розпочалися масштабні спеціальні навчання, спрямовані на підготовку до можливого теракту на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції.
Тренування проводять на Запоріжжі, Дніпропетровщині та в частині Херсонщини. Ці навчання наближені до реальних подій.
За легендою, нібито стався витік радіації з одного з енергоблоків Запорізької АЕС. До тренувань залучили близько 8 тисяч людей. Також використали близько 350 одиниць спецтранспорту й 400 автобусів для евакуації.
Відбір голови АРМА
Член комісії з відбору голови Агентства з розшуку й менеджменту активів (АРМА) Дмитро Остапенко відкликав свій голос за Олену Думу. Та набрала найбільше балів і завдяки цьому перемогла на конкурсі. Тепер вона матиме однакову кількість голосів з іншим кандидатом.
«Зваживши всі за і проти, я відкликаю свій голос за Олену Думу, і сьогодні я ініціював проведення позачергового засідання конкурсної комісії з обрання голови АРМА, на якому я зроблю відповідну заяву», — пише Остапенко.
Україна подає позов проти Ірану
Україна та інші члени Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS-752 подають позов проти Ірану за збиття літака. Члени групи представляють Канаду, Швецію, Україну та Велику Британію. Вони зазначили, що так і не досягли згоди з Іраном щодо організації арбітражу.

ПВК «Вагнер» більше не воюватиме в Україні?
Голова української розвідки Кирило Буданов уважає, що російська ПВК «Вагнер» більше не воюватиме в Україні. Він зазначив, що наразі «вагнерівці» досі перебувають в окупованому Луганську, де у них із 2014 року розташована база, і на Півдні України. А втім, за словами голови ГУР, участі в бойових діях найманці нині не беруть.

Столтенберґ, імовірно, залишиться головою НАТО ще рік
Єнс Столтенберґ залишиться на посаді генерального секретаря НАТО ще на рік, а рішення про це мають оприлюднити вже наступного тижня, повідомляють Politico і Times.
Офіційно термін його повноважень має закінчитися 30 вересня. Столтенберґ обіймає посаду голови НАТО із 2014 року, і йому вже кілька разів продовжували повноваження.

У Краматорську завершили розбір завалів
Надзвичайники завершили пошуково-рятувальні роботи у Краматорську. Кількість загиблих зросла до 12 людей, усіх їх ідентифіковано. Серед жертв є три дитини: 17-річна дівчина й 14-річні сестри. Усього внаслідок двох атак травмовано 65 людей, зокрема восьмимісячний малюк.
Жителеві Краматорська, якого контррозвідка затримала «по гарячих слідах» після ракетного удару окупантів по місту, повідомили про підозру в коригуванні російських обстрілів. Йому загрожує 15 років за ґратами або довічне.
Голова міської військової адміністрації Олександр Гончаренко підписав розпорядження про оголошення 30 червня, 1 та 2 липня днями жалоби за всіма, хто загинув унаслідок ракетного удару по Краматорську.

Зустрічі із Зеленським
Екоактивістка Грета Тунберґ приїхала до Києва. Вона є учасницею Міжнародної робочої групи щодо екологічних злочинів росії. З групою зустрівся Володимир Зеленський. Говорили, зокрема, про катастрофічні наслідки підриву греблі Каховської ГЕС, а також загибель людей в окупованих населених пунктах.

Також до Києва із неанонсованим візитом прибув колишній віцепрезидент США Майк Пенс, який балотується від республіканців на виборах президента США. Він зустрівся із Зеленським, а ще — побував у Бучі, Ірпені й Мощуні Київської області.
Інші новини:
- Результатів тесту на алкоголь судді Тандира немає уже місяць. Адвокати загиблого вважають, що експертів хочуть підкупити.
- Підозрюваний у хабарництві голова Тернопільської облради виходить із-під варти: за нього внесли заставу.
- Суд відпустив під нічний домашній арешт охоронця лікарні, біля укриття якої загинули люди.
- Нацкомісія пояснила своє рішення про перейменування міст, але обіцяє його переглянути.
- Прощання з убитими підлітками в окупованому Бердянську не відбулося. Батькам не віддають тіла дітей — ЗМІ.
- Саакашвілі проти України: ЄСПЛ визнав неприйнятним позов політика щодо порушення його прав.
- Рада ухвалила закон про запровадження електронної акцизної марки. Що він передбачає?
- Поділитися: