Наявність антитіл від COVID-19 не є приводом відмовлятися від вакцинації — ЦГЗ
Лише антитіла, які виробляються після вакцинації, можуть захистити від важкого перебігу COVID—19 та госпіталізації.
Про це розповів генеральний директор Центру громадського здоров’я України Роман Родина під час пресконференції 18 березня 2021 року.
З його слів, антитіла, які виробляються в організмі проти SARS-CoV-2, з’являються вже протягом перших кількох днів після зараження, а їх наявність вказує на те, що людина була інфікована SARS-CoV-2 незалежно від перебігу захворювання (безсимптомної, легкої чи важкої форми).
У більшості пацієнтів із COVID-19 вірусоспецифічні антитіла IgM, IgA та IgG починали вироблятися через декілька днів після інфікування:
- антитіла класу A (IgA) — з’являються в перший тиждень після появи симптомів;
- антитіла класу M (IgM) — свідчать про недавнє інфікування та можуть розглядатися як ознака гострої фази інфекції;
- антитіла класу G (IgG) — обумовлюють віддалену відповідь організму, тобто те, що ми називаємо «імунітетом». Вони зберігаються від 2 до 4 місяців, їх кількість залежить від того, як тяжко людина перехворіла.
«Наразі науковці констатують, що наявність антитіл не є гарантією того, що людина не захворіє. Згідно з даними лабцентрів, станом на 16 березня зафіксовано 1 362 людини, які знову захворіли на COVID-19 після одужання. Терміни повторного зараження варіюються від 2 до 8 місяців», — зазначив він.
Антитіла, які досліджують лабораторії, визначаються не до тих антигенів вірусів, до яких формується імунна відповідь під час вакцинації. Антитіла після вакцинації виробляються до конкретного фрагмента вірусу. У випадку SARS-CoV-2 — до спайк-протеїну. Власне, суть вакцин у тому, щоб організм напрацював антитіла, тобто запустив їх після контакту з антигеном.
Вакцинація в Україні
З 24 лютого у нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових. Щеплення також зробили міністр охорони здоров'я Максим Степанов, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та президент Володимир Зеленський.
Наразі вакцинують в Україні препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.
- Поділитися: