Екс-президент Нурсултан Назарбаєв дзвонив президенту Росії Володимиру Путіну перед тим, як оголосили про свою відставку. Утім про свого наступника з Путіним не радився. Про це заявив прес-секретар Путіна, Дмитро Пєсков.

«Розмова була особливою. Назарбаєв вирішив раніше поінформувати Путіна про своє рішення, й ми вирішили, що коректно буде, якщо казахстанські партнери самі нададуть інформацію в тому обсязі, який вони вважатимуть необхідним», — сказав Пєсков, пояснюючи, чому на сайті Кремля немає згадки про розмову двох президентів.

Він заявив, що Назарбаєв не радився про наступника — «про це не може бути мови».

19 березня Нурсултан Назарбаєв, який очолював Казахстан майже 29 років, оголосив про свою відставку

Попри складення повноважень президента, Назарбаєв збереже за собою титул «лідера нації», залишиться на чолі керівної партії «Нур Отан» очолить Раду безпеки Казахстану та буде членом Конституційної ради.

Назарбаєв був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. У 2007 році парламент надав йому як першому президенту балотуватися на посаду необмежену кількість разів. Востаннє його переобрали у 2015 році — тоді Назарбаєв набрав 97,75% голосів виборців. Термін його повноважень закінчувався у квітні 2020.

Поділитись: