Національне агентство з питань запобігання корупції викликало для надання пояснень міністра культури Євгена Нищука та виконувача обов’язків голови Фонду державного майна Віталія Трубарова.

У прес-службі НАЗК повідомили, що агентство очікує на візит Нищука 24 січня з 09.30 до 12.00, а на Трубарова — 23 січня о 10.00.

«Національне агентство встановило, що перебуваючи у статусі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», особи порушили вимоги цього Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані та подання щорічної декларації», — йдеться у повідомленні.

У НАЗК уточнили, що викликали Нищука «з підстав невиконання законних вимог Національного агентства» (НАЗК — ред.), а Трубарова — «з підстав декларування недостовірної інформації».

Зазначається, що також для надання пояснень агентство викликало екс-начальника Херсонського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Юрія Кана та депутатів Бориспільської міської ради Миколу Грону та Євгенія Грону.

У НАЗК наголосили, що в разі наявності підстав стосовно вказаних осіб будуть складені протоколи про адміністративні правопорушення.

Як повідомлялося, НАЗК виявило помилки в деклараціях зареєстрованих кандидатів у президенти.

Також, за даними НАЗК, член депутатської фракції «Опозиційний блок» Денис Омелянович не вніс до своєї декларації 2015 року 19 своїх земельних ділянок та 1 ділянку дружини.

Раніше НАЗК повідомило, що не виявило порушень у деклараціях міністра оборони Полторака, міністра внутрішніх справ Авакова, секретаря РНБО Турчинова, міністра інформаційної політики Юрія Стеця та інших топ-чиновників.

У «Реанімаційному пакеті реформ» заявили, що НАЗК знадобиться 3600 років, щоб перевірити всі декларації.

Поділитись: