Якщо Національне агентство із запобігання корупції не збільшить темпу перевірки електронних декларацій чиновників, то для того, щоб перевірити усі зареєстровані декларації там знадобиться 3600 років.

Якщо Національне агентство із запобігання корупції не збільшить темпу перевірки електронних декларацій чиновників, то для того, щоб перевірити усі зареєстровані декларації там знадобиться 3600 років.

Про це повідомляє експерт групи «Антикорупційна реформа РПР» Гліб Канєвський, йдеться на сайті «Реанімаційного пакету реформ».

Там також зазначають, що з початку своєї роботи і до червня 2018 року НАЗК перевірило лише 331 декларацію з понад 1 мільйона поданих. У перевірених деклараціях агенція знайшла 45 невідповідностей, тобто 45 випадків незадекларованого майна.

За підрахунками експертів, НАЗК знаходить невідповідності переважно у електронних деклараціях співробітників органів місцевої влади та у деклараціях декількох народних депутатів.

«Ми перейнялися питанням: де ж топ-прізвища, які постійно звучать у журналістських розслідуваннях, яких ми постійно бачимо на засіданнях Кабміну, під куполом парламенту? Щодо посадових осіб, які займають особливо важливе становище, НАЗК не поспішає проводити перевірки. А якщо і поспішає, то робить це бездарно, фактично легалізуючи їх майно», — зазначив Канєвський.

Для прикладу там наводять перевірку НАЗК декларації президента України Петра Порошенка, на яку агентство дало позитивний висновок попри те, що низка державних органів відмовилась надавати інформацію, необхідну для перевірки цієї декларації.

Як повідомлялося, НАЗК затвердило результати перевірки декларації президента України Петра Порошенка та ще 12 посадовців.

Також НАЗК не виявило значних порушень у декларації виконувачки обов’язки міністра охорони здоров’я України Ульяни Супрун.

Раніше НАЗК внесло приписи очільниці Міністерства освіти та науки Лілії Гриневич та директору державного концерну Укроборонпром Павлу Букіну через потенційний конфлікт інтересів у їхніх підлеглих. 

У травні 2018 року НАЗК внесло приписи Супрун та Реві.

Як повідомлялося, НАЗК перевіряє декларації 12 осіб, серед яких троє народних депутатів.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

8 липня Порошенко відправив до Ради закони щодо скасування е-декларування ГО. Разом з тим, Порошенко пропонує посилити норми звітування ГО до Податкової.

Правозахисники назвали пропозиції Порошенка дискримінаційними.     

Раніше депутати не підтримали розгляд пропозиції президента про додаткові звіти для ГО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Благодійні спонсори»: чому СБУ підозрює гуманітарні фонди у фінансуванні тероризму.

Раніше понад 30 громадських, правозахисних та благодійних організацій приєдналися до заяви проти тиску влади на громадянське суспільство.

Поділитись: