НБУ пропонує перетворити банківську картку на інструмент ідентифікації особи

31 травня, 2018 12:33
default/НБУ пропонує перетворити банківську картку на інструмент ідентифікації особи
Зберегти
Вигляд
Національний банк України представив для публічного обговорення законопроект, яким пропонується розширити межі системи BankID, що передбачає ідентифікацію громадян-клієнтів банків за допомогою банківських карток.

Національний банк України представив для публічного обговорення законопроект, яким пропонується розширити межі системи BankID, що передбачає ідентифікацію громадян-клієнтів банків за допомогою банківських карток.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Так, наразі за допомогою банківської картки вже можна отримати низку адміністративних послуг, проте в НБУ хочуть надати можливість за допомогою вже існуючих банківських карток відкривати рахунки в інших банках.

Крім цього, платіжні картки можна буде використовувати в якості ідентифікатора для отримання послуг від приватних компаній.

«З огляду на те, що станом на 1 квітня українськими банками емітовано майже 60 мільйонів платіжних карток, система BankID Національного банку здатна стати наймасовішим засобом для дистанційної ідентифікації в Україні за умови підтримки системи та підключення до неї банків України», — повідомляють в Нацбанку.

Там також зазначають, що підключення до системи BankID є безкоштовним для українських банків та компаній.

Також в НБУ повідомили, що обсяг українського експорту у квітні 2018 року зріс на майже 20%.

Нагадаємо, що економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу міжнародних резервів України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів. В той же час, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

Пов`язані новини