Представники українського бізнесу продовжують надсилати декларації про валюту та інше майно, яка знаходиться за кордоном до Національного банку України пропри те, що таке декларування скасували ще у лютому 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

Зокрема протягом квітня-травня 2019 року до Нацбанку надійшло близько 200 таких декларацій, які регулятор повернув назад декларантам.

«Бізнес не повинен подавати декларації про валютні цінності та інше майно, що знаходиться за межами України, після набрання чинності 7 лютого 2019 року законом України «Про валюту і валютні операції», — наголосили у Нацбанку.

Там зазначають, що до набуття нового закону про валюту всі підприємці були зобов'язані подавати інформацію про активи, якими вони володіють за кордоном, зокрема кошти на рахунках, депозити в іноземних банках, кошти своїх іноземних філій, страхові поліси, нерухомість, перераховані за кордон кошти, доходи, отримані за кордоном тощо. З 7 лютого такі декларацій було скасовано.

7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Напередодні Нацбанк дозволив іноземним компаніям виплачувати по 12 мільйонів євро дивідендів на місяць. Раніше обмеження складало 7 мільйонів євро.

Поділитись: