Туреччина пообіцяла розкрити усі подробиці вбивства саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі після того, як Саудівська Аравія уперше визнала, що його справді вбили.

«Туреччина ніколи не дозволить приховувати (інформацію щодо вбивства Хашоггі - ред.)», — заявив речник правлячої партії країни.

Водночас Німеччина додала, що заяви Саудівської Аравії щодо визнання вбивства журналіста недостатньо.

«Ми засуджуємо злочин. Від Саудівської Аравії ми очікуємо прозорості у питанні встановлення обставин смерті журналіста та того, що їй передувало. Той, хто це скоїв, має понести відповідальність», — заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіст Хашоггі помер. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашоггі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: