«Не хочеться брати участь у цьому фарсі» — мама вбитої доброволиці Аміни Окуєвої про суд над «бандою Редькіна»

Обвинувачені Андрій Кравченко та Ігор Редькін із адвокатами в залі Києво-Святошинського районного суду Київської області, 15 липня 2021 року
Обвинувачені Андрій Кравченко та Ігор Редькін із адвокатами в залі Києво-Святошинського районного суду Київської області, 15 липня 2021 рокуВікторія Рощина / hromadske

У Києво—Святошинському районному суді Київської області розпочався судовий процес над «бандою Ігоря Редькіна», яку звинувачують у трьох замовних вбивствах, зокрема розстрілі доброволиці Аміни Окуєвої та пораненні її чоловіка Адама Осмаєва восени 2017.

Про це повідомляє наша кореспондентка.

Обвинувачених семеро: сам Ігор Редькін, Павло Липський, Антон Піменов, Андрій Кравченко, Андрій Стеблянко, Сергій Веремійчук та Сергій Козирка. Усі вони не під вартою.

Мама Аміни Окуєвої Ірина Камінська обурена тим, що нині «злочинці сидять на місці потерпілих, поряд з ними, а не в СІЗО». Побоюється, що якщо за 6 місяців нічого не зміниться — їх відпустять без жодних запобіжних заходів.

Мама Аміни Окуєвої Ірина Камінська у залі Києво-Святошинського районного суду Київської області 15 липня 2021 рокуВікторія Рощина / hromadske

«Якщо чесно, я не дуже хочу брати участь в усьому цьому фарсі. Але зібралася з силами. Зрештою, є ще вищий суд, який розсудить. Але, на жаль, не цей суд», — каже Камінська.

На засіданні були присутні усі потерпілі, окрім Адама Осмаєва. Тому засідання відклали на вересень.

Знайомі Аміни Окуєвої прийшли до суду з прапором Ічкерії та плакатами «Вбивць за ґрати», 15 липня 2021 рокуВікторія Рощина / hromadske

Зазначимо, «Банді Редькіна» інкримінують ще два епізоди: у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини вбили директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного, у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького.

Самі обвинувачені не визнають причетності цих до злочинів.

Обвинувачені Андрій Стеблянко, Сергій Козирка та Сергій Веремійчук у залі Києво-Святошинського районного суду Київської області, 15 липня 2020 рокуВікторія Рощина / hromadske

Що відомо про «групу Редькіна»?

Ігор Редькін — уродженець міста Каспійськ Республіки Дагестан. Тривалий час проживав в Україні, мав бізнес в ІТ-компанії. У реєстрі юридичних осіб Редькін вказаний як співвласник та засновник декількох компаній, зокрема «Голден-Фіш» та «Блек-Шрімп».

Серед їх засновників є і народний депутат від «Слуги Народу» Юрій Арістов. Останній зазначив, що з весни 2019 року Редькін більше не має стосунку до цих компаній. Відтоді, запевняє Арістов, їхня співпраця закінчилася.

За даними слідства, Редькін входив до злочинної групи, яка займалася замовними вбивствами. Куратором цієї групи правоохоронці вважають бізнесмена Сергія Константінова, якого наразі оголошено у розшук. Правоохоронці також встановили, що Редькін незаконно отримав українське громадянство.

У вересні 2019 року поліція затримала Редькіна та ще шістьох членів групи за підозрою у двох вбивствах: у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини вбили директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного, у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. Однак згодом Шевченківський суд Києва змінив запобіжний захід фігурантам на домашній арешт та особисте зобов'язання.

12 січня 2020 року правоохоронці затримали Ігоря Редькіна за підозрою у вбивстві Аміни Окуєвої. Одним з ключових доказів ймовірної причетності Редькіна до вбивства Окуєвої слідство називає збіг ДНК на зброї, що була залишена неподалік місця злочину, а саме на ствольній коробці автомату. На зброї були знайдені й інші сліди, чиї саме — слідство встановлює.

Сам Редькін заперечує свою причетність до злочину та каже, що в день вбивства його телефон перебував в іншому місці, але в прокуратурі запевняють: це не алібі.

Що з розслідуванням? 

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.

Організатором вбивства слідство називає чеченця Салаха Хумаїдова, який наразі перебуває у розшуку. Відповідно до нашого аналізу, він служив у правоохоронних органах Чечні та був помічений на фото із віцепрем'єром із силового блоку та другом Рамзана Кадирова Абузейдом Висмурадовим на прізвисько «Патріот».

Другий підозрюваний у справі — Ігор Редькін. Також слідство вважає, що між Редькіним та Хумаїдовим був посередник.