Національна поліція України оголосила у розшук бізнесмена Сергія Константінова, якого вважає куратором групи Ігоря Редькіна — підозрюваного у вбивстві доброволиці Аміни Окуєвої у жовтні 2017 року.

Про це йдеться у матеріалі hromadske «Дзвінок з Росії, критика Кадирова та зупинена операція СБУ. Розповідаємо історію ключового свідка у справі Аміни Окуєвої».

 За даними слідства, начебто саме йому замовляли вбивства, а Редькіну він доручав виконання та збір групи.

«Вважаємо, що діяла група осіб. Їм інкримінують створення злочинної організації, яка періодично на замовлення вчиняла напади на людей, вбивства, щоб тиснути на приватних підприємців в інтересах третіх осіб. У зв’язку з участю та координацією даної групи ми саме і розшукуємо Константінова», — розповів начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Фото:

скріншот

Однак у справі вбивства Аміни Константінов наразі не фігурує. Розшукують його за підозрою в інших злочинах, де фігурує так звана група Редькіна. У вересні 2019 року поліція затримала останнього та ще шістьох членів групи за підозрою у двох вбивствах: у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини вбили директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного, у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького.

Сам Редькін інкриміновані йому злочини не визнає, але підтвердив, що працював із Константіновим.

«Він мій основниї роботодавець, на всіх моїх підприємствах. З ним я знайомий десь з 2000 року, він багато допомагав спортсменам, спонсорував. Ми і в клубі разом були, він же боксом займався, у нас спільний тренер був. Він один із засновників ІТ-компанії, в якій я працював», — каже Редькін.

Також Редькін запевняє, що в день убивства був на лівому березі столиці та у Бортничах, і про це нібито свідчить білінг його телефонних розмов. Водночас у прокуратурі запевняють, що перебування телефону в іншому місці не доводить його невинуватості.

Що з розслідуванням? 

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.

У справі наразі двоє підозрюваних. Один — Салах Хумаїдов — перебуває у розшуку. Другий — затриманий в січні цього року уродженець Дагестану Ігор Редькін, який, за даними слідства, мав підроблений український паспорт. Він, стверджують у поліції, є членом злочинного угруповання, яке займалося замовними вбивствами. Також слідство вважає, що між Редькіним та Хумаїдовим був посередник. 

Підозрюваний в організації вбивства Аміни Окуєвої Салах Хумаїдов з головою Чеченської республіки Рамзаном Кадировим
Фото:

фото зі сторінки Анзора у соцмережах

Одного з ключових свідків у справі Маміхана Умарова «Анзора», який був ключовим свідком у справі було вбито влітку в австрійському містечку Герасдорф, що неподалік Відня, пострілом у голову. 

Наразі справа вбивства Аміни Окуєвої об’єднана ще з двома епізодами — вбивства у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного та у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. За даними слідства, до злочинів причетна так звана «група Редькіна». В об’єднаній справі 7 підозрюваних. 

Що відомо про Аміну?

Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.

Її чоловік Адам Осмаєв був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.

Поділитись: