Вбивство Окуєвої: телефон підозрюваного у день злочину був в іншому місці — адвокатка

Підозрюваний у вбивстві Аміни Окуєвої Ігор Редькін у залі Шевченківського суду Києва, 11.09.2020
Підозрюваний у вбивстві Аміни Окуєвої Ігор Редькін у залі Шевченківського суду Києва, 11.09.2020Вікторія Рощина/hromadske

Телефон Ігоря Редькіна — підозрюваного у вбивстві волонтерки, доброволиці батальйону імені Джохара Дудаєва Аміни Окуєвої — у день злочину значився в іншому місці, а саме у місцевому храмі в Бортничах, що у Дарницькому районі Києва. Правоохоронці вважають, що це не свідчить про його невинуватість.

Про це під час судового засідання повідомила адвокатка підозрюваного Ольга Миролюбова, передає наша кореспондентка.

За її словами, аналіз телефонних з’єднань встановив, що ввечері 30 жовтня 2017 року — в день вбивства Аміни Окуєвої — Ігор Редькін перебував у місцевому храмі у Бортничах, а впродовж дня — нібито у Дарницькому районі столиці. Адвокатка додала, що цю інформацію підтвердило також два священнослужителі.

«Слідство окрім вбивства ще інкримінує йому стеження за Окуєвою та Осмаєвим та збір інформації про них. Але коли ми зібрали свідчення, то зрозуміли, що він місяцями перебуває на лівому березі. Того дня він був на роботі, потім у спортзалі, на роботі і у храмі в Бортничах. Є свідки, до десяти точно, ми будемо їх допитувати», — сказала Миролюбова.

Сам підозрюваний також стверджує, що весь день був у Дарницькому районі столиці та у Бортничах, бо нібито працював над трьома іноземними проєктами у своїй ІТ-компанії та шукав доньку, яка не виходила на зв’язок.

Водночас прокурор у справі зазначила, що перебування телефону в іншому місці не говорить про невинуватість підозрюваного, адже є інші докази, які, на думку слідства, підтверджують його причетність до вбивства. Це зокрема ДНК на зброї, яку знайшли неподалік місця злочину. На уточнюючі запитання в прокуратурі нам не відповіли.

Наразі суд залишив Редькіна в ізоляторі тимчасово тримання до 7 листопада. Після ознайомлення стороною захисту усіх фігурантів з матеріалами справи, яких понад 50 томів, обвинувальний акт скерують до суду.

Об’єднана справа

Також прокурорка на засіданні повідомила, що наразі справа вбивства Аміни Окуєвої об’єднана ще з двома епізодами — вбивства у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного та у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. В об’єднаній справі 7 підозрюваних.

Вбивство Аміни Окуєвої

30 жовтня 2017 року автомобіль у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.

Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.

Її чоловік Адам Осмаєв був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.

12 січня 2020 року правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої Ігоря Редькіна. Він уродженець міста Каспійськ республіки Дагестан (Росія), тривалий час проживав в Україні, мав бізнес в компанії ІТ-технологій. За даними слідства, його ДНК збіглися з тими, що виявили на зброї, з якої скоїли вбивство. 14 січня 2020 року суд взяв його під варту без можливості внесення застави.