«Не просто санкції»: радник Байдена розповів, як США відреагують на хакерську атаку, у якій звинувачують РФ

Санкції стануть лише одним з інструментів, які влада США планує застосувати через масштабну хакерську атаку на низку урядових установ Штатів та приватних підприємств. В атаці звинувачують РФ.

Про це в етері телеканалу CBS News заявив радник із питань національної безпеки президента США Джейк Салліван.

Він зазначив, що відповідь США на хакерську атаку буде уже через кілька тижнів.

«Ця відповідь буде поєднувати у собі видимі й невидимі інструменти. І це будуть не просто санкції, тому що, як ви говорите, відповідь на подібні дії вимагає повнішого набору інструментів, і це те, що планує зробити адміністрація Байдена», — наголосив Салліван.

Він зазначив, що Білий дім уже попросив розвідку провести додаткову роботу та уточнити, що робила адміністрація Трампа, як стався злам, яку шкоду він наніс та який його масштаб.

«Ми подбаємо про те, щоб Росія розуміла, де США проводять межу в цьому виді діяльності», — зазначив радник Байдена.

Що це за атака?

13 грудня стало відомо про злам системи комунікацій Міністерства фінансів і торгівлі США та інших урядових установ країни в межах глобальної шпигунської кампанії, що тривала декілька місяців. Злам, імовірно, відбувся ще навесні. Відтоді група хакерів мала доступ до електронної пошти відомств.

За даними розвідки США, атака була, ймовірно, організована Росією. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft. Це надало їм доступ до тисяч компаній і державних установ, які використовували цю продукцію.

Також повідомляли про атаку на Міністерство національної безпеки. Пізніше стало відомо, що атакували й управління ядерною зброєю США, хоча не критичні системи, відповідальні за саме озброєння.

За даними Bloomberg, атака зачепила принаймні 200 різних організацій у всьому світі.

Джерела американських ЗМІ, знайомі зі слідством, заявили, що відповідальним за напад вважається угруповання Cozy Bear (або APT29). Його пов'язують із російськими спецслужбами.