Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров порадив «не шукати сенсацій», коментуючи можливий обмін українських політв’язнів на росіян, яких утримують в українських в’язницях.

Про це Лавров заявив на прес-конференції після зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасем, передає «Інтерфакс-Україна».

«Для того, аби просувати цю тему, треба домовлятися не тільки в принципі, а й погодити конкретні правові, технічні, організаційні аспекти», — сказав він.

Глава російського МЗС також додав, що «йдеться про долі людей».

«І тут потрібна не погоня за сенсаціями, щоби першим встигнути про щось повідомити, а копітка робота на результат», — резюмував він.

Це була відповідь Лаврова на запитання, чи правдиві повідомлення про те, що до кінця серпня Україна і Росія проведуть обмін ув’язненими.

Раніше в московському СІЗО підтвердили, що до них перевели п’ятьох українських політв’язнів — Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Романа Сущенка. Донедавна вони перебували в різних колоніях у Росії.

Нагадаємо, російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела вранці 21 серпня повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну. Своєю чергою Україна може передати РФ головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського

У «Лефортово» прийняли передачі для політв’язнів Сущенка, Сизоновича і Панова. Також у цьому СІЗО прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

20 серпня стало відомо, що український політв’язень Микола Карпюк «вибув» з російської в’язниці «Володимирський централ». Адвокат вважає, що Карпюк міг «вибути» з тієї ж причини, що і політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області. 

Поділитись: