Національний академічний хор імені Григорія Верьовки до цього вже співпрацював з «Кварталом 95», тому було «не зручно» відмовити їм у записі пісні про підпал будинку екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої.

Про це у коментарі hromadske заявив гендиректор хору Зеновій Корінець.

Він розповів, що з пропозицією записати спільний номер до них звернувся режисерський склад «Кварталу».

«У нас невеличка історія почалася, із серпня місяця. Вони проводили захід на Майдані (до Дня незалежності — ред.), там багато колективів було, там гімн України виконувався в різних стилях. Вони сказали: нам з вами зручно, у нас буде тепер стадіон — гра України з Португалією. Ми робимо шоу для підтримки вболівальників», — сказав Корінець.

Він розповів, що хору не подобався текст пісні про Гонтареву, але «кварталівці» не погоджувалися редагувати його.

«Ні, це наш текст, ми стьобуємся, ми і з президента, нашого друга стібаємося. І нашу так звану команду у Верховній Раді. Я кажу: ця пісня для нас червона лінія, а вони: ну що ви, та нічого не буде, це ми робимо, ви просто підспівуєте», — переказав цей діалог керівник хору.

Він розповів, що деякі учасниці хору казали, що їм не зручно таке співати, й він їм дозволив не брати участь у номері: «я не можу їх змушувати».

Також Корінець додав, що на концерті чекали президента, але в підсумку він не прийшов: «можливо якісь справи були державні».

Загалом він вважає, що йому просто було не зручно сказати ні.

«У якійсь мірі не вистачило волі сказати ні, ми це співати не будемо. Це треба було зробити однозначно. Було не зручно, що вони нас задіяли на Майдані, з гімном України. Ми були такі піднесені, коли збірна забила (гол у ворота Португалії — ред.). Ми зворушені були, що і ми десь якусь частку вклали. Ну і зрештою вони кажуть: хлопці, давайте ще раз з вами працювати, розумієте, такий момент, не зручно казати ні», — сказав гендиректор.

Водночас він додав, що розумів, що це не формат хору, й наголосив, що більше вони у такому жанрі виступати не будуть.

Крім цього, Корінець сказав, що вибачається перед Валерією Гонтаревою за цей номер.

У випуску «Вечірнього кварталу» прозвучала пісня з висміюванням спалення будинку Гонтаревої, в якій зокрема є фрази: «Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала», «Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича», «Мораль пісні проста — хата згоріла зі стида».

Сам Коломойський сказав, що йому дуже сподобався номер. Він уточнив, що особливо сподобалась фраза, що «хата згоріла від сорому», а ще більше сподобалася фраза «Валерія думає на Валерича».

Міністр культури Володимир Бороднянський вибачився перед Гонтаревою за участь у сценці державного хору імені Верьовки.

У «Кварталі 95» не побачили нічого поганого у цьому номері: «Це гостра політична сатира, так було, є і буде».

Поділитись: