Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що владі країни вдалося зірвати «масштабний план дестабілізації Білорусі», водночас не уточнивши, що він має на увазі. Тим часом його опонента на виборах Віктора Бабарика разом із сином, яких затримали напередодні, відправили в слідчий ізолятор.

Про зрив плану з дестабілізації Лукашенко розповів у п’ятницю, 19 червня, на нараді в Мінську, передає БелТа.

«Спостерігаючи за ситуацією протягом останньої доби, я бачу, що активізувалися певні сили, які починають "інтенсивнічати", розгойдуючи ситуацію в країні. Ми це спостерігали, і давно. Але нам все-таки вдалося зробити деякі кроки на випередження і зірвати масштабний план — дестабілізації Білорусі (це не жарт і не залякування), привести країну до якогось "майдану"», — заявив Лукашенко.

Білоруський лідер додав: «Маски зірвані з певних не тільки ляльок, які у нас тут були, але і ляльководів, які сидять за межами Білорусі». Щоправда, він не уточнив, про що й про кого саме йшлося. Утім із попередньої заяви Лукашенка про «ляльководів» із Газпрому можна припустити, що в останніх подіях він побачив «російський слід».

Лукашенко також наголосив, що згадані «ляльководи» використовують «пацанів, які не мають жодного стосунку до виборів — [людей віком] 15-16-17 років».

Нагадаємо, що напередодні, 18 червня, одного з конкурентів Лукашенка на президентських виборах у Білорусі Віктора Бабарика разом із сином Едуардом затримали оперуповноважені Комітету держконтролю (КДК). Наразі вони перебувають у СІЗО, передає «Еврорадио». КДК назвав Бабарика, який оголосив про намір балотуватися у президенти Білорусі, ватажком злочинної групи.

Надвечір 18 червня в Мінську утворилася багатолюдна черга активістів та прихильників білоруських опозиціонерів, передає TUT.BY. У ній узяли участь, за оцінками, до двох тисяч людей.

Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір узяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції.

Атака на конкурентів відбувається на тлі падіння рейтингу самого Лукашенка. Нещодавно низка незалежних ЗМІ провели опитування на своїх сайтах, яке показало, що рейтинг чинного глави держави 3-6%. Після цього Лукашенко отримав прізвисько «Саша три відсотки», а білоруським ЗМІ заборонили проводити подібні опитування.

Раніше в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича та низку інших критиків Лукашенка.

Після мітингів Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких «майданів» у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: