Якщо раніше об’єктами атак були члени Наглядової ради ПриватБанку та посадовці НБУ, то днями стало очевидно, що визначилася нова ціль — юристи, які ведуть справи банку проти екс-акціонерів у Лондонському суді.

Цей тиждень виявися для ПриватБанку насиченим. Окрім дводенної конференції, присвяченої платіжним інноваціям, еволюції системи Приват24 та запуску системи біометричної ідентифікації по фото FacePay, банку довелося коментувати і менш приємні речі.

Наприклад, такі як різке підвищення інтересу детективів НАБУ до справ банку та отримання ними доступу до конфіденційних документів, що стосуються юридичної стратегії ПриватБанку в Лондонському суді, який зараз розглядає справу, та вторгнення «групи невідомих осіб», які, згодом, виявилися спецназом МВС, та спроба вилучення ними юридичних документів, знову ж таки тих, що стосуються справи ПриватБанку проти екс-акціонерів. 

«Він отримав всю Україну, нащо йому вже ми», – припустив у приватній розмові влітку один з менеджерів ПриватБанку, маючи на увазі екс-акціонера Ігоря Коломойського. Судячи з останніх подій — цікавість екс-власника до найбільшого банку країни все ще не втрачена.

Привід, чому раптом МВС вирішило копирсатися в документах банку (власне, як і привід активізації НАБУ) виглядає досить смішно.

МВС вирішило розібратися в законності залучення банком міжнародної рекрутингової компанії, а НАБУ раптово згадали про заяви дворічної давнини, подані депутатами Віталієм Купрієм та Олександром Дубініним, яких пов’язують з Коломойським, що стосуються законності сплати банком судового збору.

І, що характерно, документами, які допомогли б обом органам розібратися в законності дій банку стали саме документи з юрстратегією Привату в Лондоні! Збіг обставин? Не схоже.

Що далі?

«Юристів намагаються хоча б тимчасово виштовхнути з процесу. Проводяться закриті судові засідання, про які ПриватБанк не повідомляють, і в яких юристи банку не можуть брати участь. Залякують юристів. Починають перевірки законності договорів з зовнішніми юркомпаніми — «Астерс», ТОВ «Астерс Консалт», Kroll Associates UK Limited. Саме юристи сьогодні — ціль номер один для атак», - розповідає один з менеджерів банку.

Про що це може свідчити? Або про те, що хтось дуже хоче зайняти місце «Астерсу» у цій справі, або те, що екс-акціонери відчули загрозу близького програшу в судах, і намагаються вилучити тих, хто їхній програш особисто наближає. А може, і те, й інше.

Що найбільше непокоїть? Дуже квола реакція медіа, лідерів громадської думки, громадських активістів на те, що відбувається. Це можна зрозуміти — кількість законопроектів Ради — як внесених, так і вже проголосованих, нових призначень, анонсованих планів, та просто політичного інфошуму — зашкалює. Слідкувати в цій ситуації за появою якихось ухвал в реєстрі судових рішень і розбиратися хто кому що інкримінує в заплутаній справі ПриватБанку, в якій зашито близько 400 дрібніших справ — майже неможливо. А коли під удар потрапляють ще й не перші особи, а нікому невідомі юристи — стає й зовсім нецікаво.

Ідеальна ситуація для екс-власників.

Що може зарадити програшу ПриватБанку, а точніше — держави, а ще точніше — кожного з нас, бо пам’ятаємо, що докапіталізація банку коштувала кожному українцю більше 3 тисяч грн його податків, і може коштувати набагато більше, якщо Коломойський виграє і зажадає компенсацій, які у його численних інтерв’ю коливаються від 2 до 5 млрд доларів, і, не важко здогадатися, звідки буде виплачена Активна позиція його нової Наглядової ради, точніше — нової голови НР, Шерон Іскі, яка, за чутками, налаштована на дуже жорстку реакцію на подібні атаки.

І активна позиція громадськості та медіа. 

Поділитись: