Україна гарантує право навчання рідною мовою, але вивчення державної мови є обов'язковим.

Україна гарантує право навчання рідною мовою, але вивчення державної мови є обов’язковим.

Про це під час виступу в ПАРЄ заявив президент України Петро Порошенко.

Президент наголосив, що закон про освіту передбачає створення рівних можливостей для всіх учнів, незалежно від національності.

«Неприпустимо, коли учні різних національностей не володіють українською мовою, необхідною для подальшої самореалізації», — водночас зазначив Порошенко.

Він також додав, що система потребувала реформування для виконання сучасних стандартів освіти.

«Стаття 7 спрямована на покращення вживання української мови. Але також гарантується використання мов національних меньшин. Ви можете уявити як діти в Британії закінчують школу, але не знають англійської мови? Як вони можуть вижити в країні? У Береговому 75% не знають української. Як вони виживуть в нашій країні? Ми не написали жодного слова проти вивчення мови нацменшин. Ми просимо: вивчайте також і українську», — наголосив президент.

Порошенко зазначив, що проект також надіслали до венеціанської  комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНацменшини проти нового закону про освіту — репортаж із Закарпатської та Чернівецької областей

16 жовтня на нараді голів МЗС країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що ініціює перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Міністерство закордонних справ України зі здивуванням сприйняло цю заяву, та наголосило, що «рішення стосовно України не можуть ухвалюватися без України, яка платить надзвичайно високу ціну за своє місце в Європі».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: