Стримінговий сервіс Netflix додаватиме пояснення до карт концтаборів, які з'являються в документальному серіалі «Диявол по сусідству», через звинувачення прем'єр-міністра Польщі в «переписуванні історії».

Про це Netflix повідомили в Twitter.

«Щоб уникнути непорозуміння, найближчими днями ми додаватимемо текст на деякі карти в серіях. Ми пояснимо, що концентраційні табори в Польщі були побудовані та використовувалися німецьким нацистським режимом, який захопив та контролював країну у 1939-1945 роках», — зазначили у компанії.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звинуватив Netflix у тому, що вони вказали на карті сучасної Польщі концтабори, але не позначили, що ті були німецькими — під час Другої світової війни Польща була під владою Третього Рейху. Прем'єр зазначив, що така помилка може «прикривати чи відбілювати реальних винуватців злочинів».

Документальний серіал «Диявол по сусідству» розповідає про українця за походженням Івана Дем’янюка, який працював у німецьких таборах смерті під час Другої світової війни. Після війни чоловік переїхав до США і працював там автомеханіком. У 70-х роках його звинуватили в тому, що у 20-річному віці він співпрацював з СС та був причетним у вбивстві майже 28 тисяч євреїв.

У 1988 році Дем’янюка засудили до страти, пізніше покарання скасували через нестачу доказів. У 2009-му його видали Німеччині. Помер Дем’янюк 2012 року в будинку для літніх людей у Німеччині, не дочекавшись вироку суду.

Поділитись: