Стрімінговий сервіс Netflix випустив тизер серіалу «Відьмак» за мотивами серії романів польського письменника Анджея Сапковського, прем'єра якого запланована на 2019 рік.

У ролику представлені основні персонажі серіалу, зокрема відьмак Геральт із Рівії (Генрі Кавілл), чародійка Йеннефер (Аня Чалотра) і принцеса Цірілла (Фрейя Аллан).

«Відьмак» — популярна в усьому світі польська фентезі-сага: дві збірки оповідань і шість романів Анджея Сапковського про пригоди професійного мисливця на чудовиськ Геральта із Рівії.

У саги, що стала бестселером ще в 90-х, коли виходили всі книги, давно склався своє коло фанатів — але в нульових їхня кількість різко зросла. У цьому сенсі її можна порівняти із «Піснею льоду і полум'я» Джорджа Мартіна, проте світову популярність фентезі Сапковського принесли не екранізація, а відеоігри. Поляки CD Projekt RED випустили по «Відьмаку» три гри, першу — в 2007 році; всі три розійшлися тиражем 25 мільйонів копій. На батьківщині автора це щось на зразок національного надбання: навіть Бараку Обамі під час його офіційного візиту до Польщі у 2011 році подарували том «Крові ельфів» — третя частина циклу «Відьмак» та перший роман саги.

Раніше серіал «Чорнобиль» став найпопулярнішим у світі за версією IMDb.

Міні-серіал «Чорнобиль» складається з 5 епізодів, останній вийшов на екрани 3 червня. У команді, яка створювала серіал, зазначали, що вибух — «найменш цікаве з того, що сталося», бо «Чорнобиль» — «не фільм-катастрофа, а людська історія».

Знімали серіал у Литві та Києві. Литву обрали, бо там є радянські будівлі та відповідні локації, а також був доступ до Інгалінської атомної електростанції (так званої сестри Чорнобильської АЕС). Роль Прип'яті «грав» спальний район Вільнюса.

У Києві вже знімали фінальні епізоди.

Поділитись: