Засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради 14 березня показало, що вже ні в кого не залишилося сумнівів у правдивості фактів, викладених у розслідуванні Bihus.info щодо розкрадань в оборонному секторі.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив народний депутат від фракції «Самопоміч», член ТСК Тарас Пастух.

«Сьогоднішнє засідання ТСК показало, що вже ні в кого не викликає сумнівів, що факти з журналістського розслідування мають місце. Раніше були намагання показати, що це щось недоговорки, а ця контрабанда потрібна державі... Сьогодні про це не сперечаються і власне це ті речі, про які стало відомо не сьогодні: ви журналісти, деякі депутати намагалися говорити про це з 2015 року. Нам говорили, що не час реформувати оборонну галузь, не час зачіпати Укроборонпром, мати секретку (засекречену інформацію — ред.) в ньому і таке інше, тому що йде війна — закінчиться війна, тоді будемо розбиратись», — наголосив він.

Депутат також зазначив, що ТСК не може проводити слідчі дії, а має бути «своєрідним мікроскопом».

«Мікроскоп сам по собі не лікує, він допомагає лікарям поставити вірний діагноз і після того лікувати», — резюмував Пастух.

Детальніше про те, що напередодні відповіли глави всіх слідчих органів України на розслідування щодо розкрадань в оборонці, читайте у нашому матеріалі.

Нагадаємо, 11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування про корупцію в оборонці, згідно з якою група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

25 лютого програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»випустила першу частину розслідування, у якій йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: