Ніколи такого не було і ось знову: монобільшість незадоволена «економічними» міністрами і планує звільнення
Восени парламент «точно може» звільнити декількох міністрів з економічного блоку уряду, анонсував глава владної фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.
Про це він заявив в ефірі телеканалу «Україна 24», передає «Інтерфакс-Україна».
«Я не виключаю, я думаю, що восени точно можуть бути якісь ротації по окремих міністерствах. Можу навіть спрогнозувати — два, три міністерства», — сказав Арахамія.
На уточнювальне питання, чи йдеться про економічний блок уряду, він відповів ствердно.
Міняти увесь Кабмін Дениса Шмигаля поки монобільшість не планує, але допускає такий варіант.
«Точно не виключено (відставка уряду — ред.), але поки у нас жодних таких планів немає», — підсумував Арахамія.
Кадрова чехарда
Саме так можна охарактеризувати державне управління в Україні за президента Зеленського. Свій перший уряд молодих реформаторів на чолі з Олексієм Гончаруком президент (руками депутатів) відправив у відставку вже за 6 місяців після призначення, він став найменш тривалим Кабміном в історії.
Однак після призначення прем’єром Дениса Шмигаля кадровий безлад не припинився — деякі міністри просто відмовились йти у новий Кабмін. Зі «старих» міністрів не пішли в новий Кабмін Володимир Бородянський (міністр культури), Ганна Новосад (міністерка освіти), Тимофій Милованов.
Трохи про економіку в новому уряді
Милованов очолював Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Це відомство планували розділити на Мінекономіки та Мінагрополітики, останнє і пропонували очолити Милованову. Мінекономіки мав очолити Роман Жуковський, але у підсумку обидва відмовились. Після кадрових метань це відомство залишили таким як є.
Загалом вийшло так, що уряд Гончарука звільняли через економічні негаразди, а після призначення Шмигаля міністрів з економічного блоку просто не стало. З міністрами фінансів також все було так собі: спочатку призначили Ігоря Уманського, але він не пропрацював і місяця. Замість нього призначили Сергія Марченка (а той звільнив голів митниці та податкової).
Міністра енергетики у нас фактично так і немає, бо депутати навіть з владної більшості не готові підтримати кандидатуру Ольги Буславець, яку пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим (вона ці зв’язки заперечує). Тому вона працює як тимчасова виконувачка обов’язків.
Шукали підмогу
Увесь цей час чинна влада заявляла про бажання «підсилити» економічний блок. Так, наприкінці квітня Зеленський запропонував призначити віце-прем’єром з питань реформ екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, однак голосів на його підтримку в Раді не знайшлось (а Зеленський не поспішав вмовляти депутатів).
Тому Саакашвілі зробили секретарем виконкому Національної ради реформ. Підмогу саме для Кабміну знайшли в особі Олега Уруського — його зробили віце-прем’єром — міністром з питань стратегічних галузей промисловості.
Судячи зі слів Арахамії, необхідного результату нова комбінація міністрів не дає або дає недостатньо, тому її змінюватимуть.
Водночас є за каденції Зеленського (і Порошенка) також і один острівець стабільності, він же «потужний» міністр. Напевне ви вже здогадались, про кого це ми, але все ж таки підкажемо — він очолює МВС.
- Поділитися: