Німеччина видала міжнародні ордери на арешт юристів Юргена Моссака і Рамона Фонсеки. Архів їхньої компанії Mossack Fonseca став основою розслідування щодо офшорів та корупційних схем вищого керівництва різних країн.

Про це пише німецька газета Süddeutsche Zeitung.

Чоловіків звинувачують у звʼязках зі злочинним світом. Зазначається, що юристи зналися з керівниками наркокартелів, торговцями зброї, політичними лідерами країн та угрупувань бойовиків. Також їм закидають несплату податків.

Тепер Моссака та Фонсеку арештують, якщо вони з'являться в одній з країн Європейського Союзу. За даними журналістів, чоловіки переховуються в одній з острівних карибських держав, у якої немає угод про екстрадицію з ЄС.

Що за «Панамський архів»?

У квітні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) у межах проєкту «Панамський архів» (Panama Papers) опублікував масштабне розслідування про офшори сотень світових політиків, бізнесменів, спортсменів та діячів культури.

Компанія Mossack Fonseca виконувала функції посередника для тих, хто хоче зареєструвати компанію в «податковому раю» і користуватися пільгами. Компанія була заснована у Панамі в 1986 році через злиття двох юридичних фірм бізнесменів Юргена Моссака і Рамона Фонсеки. 

З матеріалів розслідування «Панамського архіву» відомо, що Mossack Fonseca тісно співпрацювала з такими фінансовими гігантами як HSBC, Deutsche Bank та Credit Suisse, щоб допомогти їхнім клієнтам приховати свої кошти.

У матеріалах розслідування розкривалися зв'язки світових лідерів і бізнесменів з офшорними компаніями. У списку фігурували люди з оточення президента Росії Володимира Путіна, президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона та інших.

Поділитись: