Німеччина пропонує Єврокомісії закуповувати російську вакцину «Спутник V» для країн ЄС
Німеччина пропонує Європейській комісії розпочати спільну закупівлю російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V» для країн—членів ЄС. Уже влітку виробництво цієї вакцини можуть почати на території ФРН. Однак у Євросоюзі до російського препарату ставляться з обережністю.
Про це пише Politico.
Так, на брифінгу у Берліні офіційний представник Німеччини запропонував Єврокомісії розпочати процедуру закупівлі російської вакцини.
Німеччина пропонує спершу дізнатися думку лідерів країн, що входять до Євросоюзу, аби побачити, чи зацікавлені вони у вакцині, а вже потім обговорити кількість доз.
Після врегулювання цих питань члени Євросоюзу зможуть потенційно купувати дози російського препарату за контрактом ЄС.
На початку березня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) отримало перші документи щодо вакцини «Спутник V» від Росії, оскільки країна подала заявку на реєстрацію свого препарату.
Однак Європейський регулятор закликає країни не поспішати із закупівлями, поки триває перевірка агентства. До того ж в EMA зазначали, що РФ ще не надала дані про вакцинованих цим препаратом.
Раніше Єврокомісар із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон зазначив, що у Євросоюзу немає потреби використовувати російську вакцину, щоб сформувати колективний імунітет до COVID-19 на континенті.
«Оскільки ми є континентом із найбільшою кількістю вакцин, зараз у нас є чотири вакцини, затверджені медичним регулятором, ми перший континент в плані виробництва вакцин. Тому нам абсолютно не потрібен "Спутник V". Це додаткова вакцина», ㅡ сказав Бретон.
Попри це з-поміж країн ЄС російський препарат уже схвалили Угорщина та Словаччина. Ще низка країн Союзу висловила готовність закупити «Спутник V», якщо його схвалить EMA.
Німеччина ж може почати виробляти російську вакцину на власних потужностях вже влітку цього року. Так, російська компанія «Р-Фарм» заявила про намір почати виробництво препарату в баварському місті Іллертіссен вже в червні або в липні. Щоправда, для цього спершу потрібна реєстрація препарату в EMA.
Що відомо про «Спутник V»?
Цей препарат розробили в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання одразу після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група науковців (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань (зокрема згадане викривлення добірки, а також відсутність протоколу щодо тестування учасників випробування) все ж залишаються.
- Поділитися: