Німецькі компанії попри санкції продовжили постачати Росії товари подвійного призначення — ЗМІ
Німецькі компанії після анексії Криму та початку війни на Донбасі продовжили постачати Росії товари подвійного призначення, які можна використати і для мирних цілей, і для війни. Це відбувається попри запровадження антиросійських санкцій.
Про це пише Deutsche Welle із посиланням на газету Welt am Sonntag.
Як свідчить закритий документ Міністерства економіки, лише у 2020 році в Німеччині видали 673 ліцензії, які дозволили надіслати товарів подвійного призначення на 366 мільйонів євро.
А загалом Росія у 2020 році була на четвертому місці серед країн, які купують у Німеччини такі товари. Більше купували тільки Китай (1,6 мільярда євро), США (мільярд євро) та Бразилія (371 мільйон євро). Водночас у сусідню Францію експорт продукції подвійного призначення сягнув лише 274 мільйонів євро, а в Україну — 17 мільйонів євро.
Welt am Sonntag не уточняє, про які саме товари йдеться. Проте газета нагадує про суперечки щодо постачання Німеччиною в Росію збідненого урану. Його можна використовувати під час виробництва ядерної зброї та у броні військової техніки.
Через порушення умов санкцій у Німеччині останніми роками навіть відкривали кримінальні справи. Компанії намагалися обходити обмеження, використовуючи в документах назви лише цивільних фірм.
Позиція Німеччини щодо України
Офіційно Німеччина підтримує безпеку України та заявляє, що готова приєднатися до антиросійських санкцій. Водночас міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вважає, що членство України в НАТО наразі не стоїть на порядку денному.
Однією із проблем у стосунках між Україною та Німеччиною стала позиція Берліна щодо передання Києву зброї. У грудні стало відомо, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт пояснила, що країна не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Менше з тим, вона зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь. А 7 лютого українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати 5000 захисних шоломів для військовослужбовців.
Але Україна очікує від Німеччини не так постачання озброєння, як припинення практики блокування постачання іншими країнами. Так, наприклад, Берлін відмовляється дозволити Естонії надсилати німецьке озброєння в Україну.
- Поділитися: