Лютий 2014 року, в новинах починають з’являтися перші повідомлення про появу «зелених чоловічків» у Криму… Сьогодні в ефірі hromadske Богдан Кутєпов згадує ті події і розказує, як він зібрався і поїхав знімати, що відбувається на іще підконтрольному Україні півострові.

Також він поговорить з героєм ще одного свого фільму, капітаном корабля, який тікав від «зелених чоловічків» у той час, коли інші кораблі були заблоковані російськими військами. А наша журналістка Тетяна Безрук поговорила з Олександром Кольченком та Настею Чорною про їхній особистий спротив окупації Криму у лютому 2014-го.

Також ми розкажемо про «другу бахчисарайська справу Хізб ут-Тахрір» — про обшуки, арешти та суди над обвинуваченими у «спробі повалення влади та тероризмі» вісьмома активістами-кримськими татарами. Ми поговорили із рідними обвинувачених та записали їхні історії.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що 26 лютого в Україні буде Днем супротиву окупації Криму та міста Севастополь.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

Поділитись: