Президент Володимир Зеленський запевнив, що українські військові відповідатимуть, якщо по ним будуть стріляти бойовики в порушення нового перемир’я на Донбасі.

Про це Зеленський заявив під час візиту до Станиці Луганської разом з президенткою Швейцарії Симонеттою Соммаругою.

«У нас в Україні ніхто нічого не чекає, ви знаєте, що коли по нас стріляють, ми завжди відповідаємо і дуже потужно. Тому не потрібно тут щось шукати, якоїсь зради», — сказав він.

Далі Зеленський передав слово міністру оборони Андрію Тарану.

«Ніхто не буде чекати, поки нас будуть вбивати. Існує стаття 51 статуту ООН, яка дає право захищатися. Але йдеться тепер про реальну можливість зупинити вогонь з обох сторін. Цей документ, який було узгоджено вчора, і дає можливість всім показати свою політичну волю», — зазначив глава Міноборони.

Таран наголосив, що в українського керівництва така політична воля є, і він сподівається, що вона є і в «іншої сторони».

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков заявив, що головна новина, «прорив» у тому, що на переговорах у Мінську повернулись до пріоритету — в першу чергу безпекові умови, а потім вже політичні та інші аспекти.

Нагадаємо, про умови нового перемир'я на Донбасі розповіли в ОБСЄ,

9 липня учасники ТКГ домовились про 13 нових ділянок розмінування на Донбасі та про безпечні польоти рятувальників для гасіння пожеж.

Поділитись: