Transparency International Ukraine та низка громадських організацій закликали Кабмін не підтримувати проєкт постанови Мінекономіки, який може завдати шкоди закупівельній реформі.

Про це йдеться у заяві Transparency International Ukraine. Там зазначили, що її підтримали зокрема «Центр Протидії Корупції», «Центр громадського моніторингу та досліджень», «Центр економічної стратегії» та «Інститут аналітики та адвокації».

Активісти кажуть, що Мінекономрозвитку на чолі з Ігорем Петрашком планує запровадити неціновий критерій локалізації в закупівлях машинобудування.

У такий спосіб виробники, які підтвердили свою «національність», будуть отримувати переваги на тендерах. Відповідний проєкт постанови вже оприлюднили на сайті Мінекономрозвитку.  

ГО переконують, що проєкт суперечить чинному законодавству і міжнародним зобов’язанням України, а також містить корупційні ризики.

«Впровадження локалізації негативно позначиться на конкуренції та призведе до подорожчання закупівель. Якщо на тендері будуть пропонувати іноземний товар, дешевший за вітчизняний, переможцем стане продукт з національною локалізацією. Переплата буде сягати до 30 відсотків, а питання якості відходить на другий план», — йдеться у повідомленні. 

У Transparency International додають, що ініціатива Міністерства також порушує міжнародні зобов’язання, які Україна взяла в межах Угоди про асоціацію з ЄС та Угоди про Державні закупівлі в межах СОТ. Активісти кажуть, що відповідно до них, Україна не має віддавати перевагу будь-яким учасникам публічних закупівель та забезпечити «рівні правила гри» в закупівлях як для іноземних, так і українських компаній. 

Детальніше про нову ініціативу Мінекономіки читайте в матеріалі нашого журналіста Ярослава Вінокурова «НеProzorro: як Мінекономіки змусить підтримати вітчизняного виробника?»

Поділитись: