За останній тиждень мережі автозаправних комплексів «Укрнафта», ANP та Avias знизили ціни на бензин на 2 гривні.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

Він зазначив, що причиною такого зниження цін на бензин в Україні стала «конкуренція на ринках», яка «почала працювати на зниження цін для споживачів.

«Нагадаю, зниження на 1 грн — це економія 1 млрд грн, зниження на 2 грн — це економія 2 млрд грн грошей українців, які купують паливо для своїх автомобілів. У місяць така індивідуальна економія автомобіліста може складати 200-800 грн», — прокоментував Герус.

4 липня Герус повідомляв, що найбільші мережі АЗС знизили ціни на бензин на 1 гривню за літр.

Напередодні він закликав мережі АЗС знизити ціни на пальне, адже на гуртовому ринку ці ціни за останні 2 місяці впали на 18%. До цього ціни зростали, зокрема через ажіотаж, спричинений забороною Росії експортувати бензин та нафтопродукти до України, а також обмеженими поставками пального з Білорусі.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: