Норвезька компанія скаржиться, що дата-центр TikTok заважає збільшити виробництво снарядів для України — The Guardian
Норвезький виробник боєприпасів Nammo заявив, що центр обробки даних відеосервісу TikTok споживає занадто багато електроенергії — це заважає збільшити виробництво снарядів для союзників по НАТО та України.
Про це пишуть The Guardian.
Виконавчий директор компанії Nammo, співвласником якої є уряд Норвегії, Мортен Брандтцеґ пояснив, що дата-центр TikTok розташований неподалік та споживає забагато електроенергії. За його словами, це заважає компанії розширити завод у центральній частині країни.
«Ми стурбовані, оскільки бачимо, що нашому майбутньому зростанню заважає сховище відео з котами», — пояснив Брандтцеґ.
Він додав, що наразі попит на артилерійські снаряди в 15 разів перевищує норму, і європейська промисловість боєприпасів має інвестувати 2 мільярди євро в нові заводи, щоб відповідати потребам України.
Місцевий постачальник електроенергії Elvia підтвердив у коментарі Financial Times, що електромережа не має вільних потужностей після того, як її розподілили для центру обробки даних за принципом «перший прийшов — першого обслужили». Тепер потрібен час, щоб виробити додаткову електроенергію.
The Guardian зазначає, що TikTok вирішив почати зберігати дані європейських користувачів локально у регіоні, щоб заспокоїти європейських законодавців.
Нещодавно уряд Великої Британії, Європейська комісія та Європейський парламент заборонили використання застосунку TikTok на пристроях співробітників через побоювання, що дані користувачів можуть збиратися владою Китаю.
Перед цим TikTok зіткнувся з обмеженнями в державних органах США.
Боєприпаси для України
У лютому міністри оборони європейських країн підтримали пропозицію глави євродипломатії Жозепа Борреля використати мільярд євро з Європейського фонду миру для негайного постачання Україні боєприпасів із наявних запасів європейських армій.
Ще мільярд євро Боррель запропонував використати для спільної закупівлі снарядів, тоді як будь-які додаткові кошти мають бути узгоджені державами-членами.
Водночас Україна заявила, що цього року їй знадобиться мільйон снарядів. Естонія підрахувала, що це коштуватиме приблизно 4 мільярди євро. Балтійська країна першою серед членів ЄС порушила питання закупівлі боєприпасів.
Також у лютому зазначалося, що Україна використовує в середньому від 60 тисяч до 210 тисяч боєприпасів на місяць, але європейська оборонна промисловість має потужність лише для виробництва 25 тисяч снарядів щомісяця. Водночас росія випускає близько 20-60 тисяч снарядів на день.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав ЄС робити спільні закупівлі боєприпасів і за межами Європи, зокрема у Південній Кореї. Він наголосив, що Україні ці боєприпаси потрібні тут і зараз.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна потребує додаткової військової підтримки з боку партнерів, без якої вона не може розпочати контрнаступ та звільнити тимчасово окуповані території.
- Поділитися: