Запровадження нової формули визначення максимально допустимої ціни на газ для населення не суперечить домовленостям України з Міжнародним валютним фондом та іншими партнерами.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики та захисту довкілля України.

Зокрема, за даними Міненерго, у січні 2020 року ціни на газ для населення будуть на чверть нижчими, аніж у січні 2019 року. При цьому, відповідно до домовленостей уряду з МВФ, ціни на газ для населення мали зрівняти з ринковими. Однак, через те, що Україні вдалося домовитися про транзит газу з Росією, а також через теплу зиму, ринкова вартість газу у Європі впала.

«У січні ціна впала до рівня 2016 року: вона нижча, ніж встановив попередній Уряд у квітні 2016. Така зміна погоджена з МВФ та не вплине на співпрацю України з міжнародними партнерами», — повідомили у Міненерго.

Там нагадали, що відповідно до нової методології розрахунку ціни на газ для населення, вартість газу в Україні залежатиме від вартості газу на нідерландському газовому хабі TTF. Потім до цієї середньомісячної ціни додається різниця (спред) між ціною на хабі TTF і ціною на кордоні України.

В уряді зазначають, що слідкуватимуть за тим, аби під час встановлення цін на газ для населення Нафтогаз не робив ніяких зайвих маніпуляцій.

У грудні 2019 року ціна на газ для українців (без ПДВ та витрат на його доставку) складала 4,27 гривні за кубометр.

Напередодні міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив, що завдяки тому, що Україна отримала плату за транзит газу від Росії, уряд зможе знизити ціну на газ для населення.

Як повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, від початку 2020 року Україна забезпечила транзит 2 мільярдів кубометрів російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. Водночас Росія заплатила за транспортування вдвічі більшого обсягу газу.

Загалом у 2020 році Росія забронювала транзит 65 мільярдів кубометрів газу через Україну. У 2021-2024 роках обсяги транзиту, відповідно до домовленостей, мають скоротитися до 40 мільярдів кубометрів щороку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile