Виконавчого директора правозахисної організації Human Rights Watch Кенета Рота не впустили до Гонконгу.

Про це повідомляється на сайті організації.

Так, громадянину США Роту заборонили в’їзд в Гонконг вже в аеропорту — до того ж прикордонники відмовились пояснити причину заборони.

Глава HRW мав представити доповідь організації на 652 сторінки про порушення прав людини у майже 100 країнах світу.

«Я сподівався висвітлити посилений наступ Пекіна на міжнародні зусилля із захисту прав людини», — сказав Рот.

В організації нагадали, що міграційна влада автономії не вперше забороняє в’їзд іноземцям, які критикують материкову владу Китаю та керівництво Гонконгу.

«Ця невтішна акція є ще одною ознакою того, що Пекін посилює свою деспотичну владу у Гонконзі та ще більше обмежує свободу, якою гонконгці користуються у межах «однієї країни — двох систем», — наголосив очільник HRW.

Нагадаємо, з червня 2019 року у Гонконзі тривають масові акції протесту з вимогою демократичних змін в автономії.

Приводом до протестів у Гонконзі стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники висунули п’ять конкретних вимог: незалежне розслідування брутальних дій поліції, звільнення затриманих протестувальників, відмова від характеризування протестів як «бунту», відставка очільниці регіону Керрі Лем та обрання парламенту й лідера регіону шляхом загального виборчого права.

24 листопада в регіоні пройшли вибори до районних рад, де більшість голосів отримали опозиційні кандидати з продемократичного руху: вони контролюватимуть щонайменше 17 із 18 районних рад. Водночас зі 182 представників найбільшої у Гонконгу прокитайської партії 155 кандидатів зазнали поразки.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: