«Посилення деспотії з боку Китаю»: Глава Human Rights Watch заявив про заборону в’їзду до Гонконгу

Виконавчого директора правозахисної організації Human Rights Watch Кенета Рота не впустили до Гонконгу.

Про це повідомляється на сайті організації.

Так, громадянину США Роту заборонили в’їзд в Гонконг вже в аеропорту — до того ж прикордонники відмовились пояснити причину заборони.

Глава HRW мав представити доповідь організації на 652 сторінки про порушення прав людини у майже 100 країнах світу.

«Я сподівався висвітлити посилений наступ Пекіна на міжнародні зусилля із захисту прав людини», — сказав Рот.

В організації нагадали, що міграційна влада автономії не вперше забороняє в’їзд іноземцям, які критикують материкову владу Китаю та керівництво Гонконгу.

«Ця невтішна акція є ще одною ознакою того, що Пекін посилює свою деспотичну владу у Гонконзі та ще більше обмежує свободу, якою гонконгці користуються у межах «однієї країни — двох систем», — наголосив очільник HRW.

Нагадаємо, з червня 2019 року у Гонконзі тривають масові акції протесту з вимогою демократичних змін в автономії.

Приводом до протестів у Гонконзі стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники висунули п’ять конкретних вимог: незалежне розслідування брутальних дій поліції, звільнення затриманих протестувальників, відмова від характеризування протестів як «бунту», відставка очільниці регіону Керрі Лем та обрання парламенту й лідера регіону шляхом загального виборчого права.

24 листопада в регіоні пройшли вибори до районних рад, де більшість голосів отримали опозиційні кандидати з продемократичного руху: вони контролюватимуть щонайменше 17 із 18 районних рад. Водночас зі 182 представників найбільшої у Гонконгу прокитайської партії 155 кандидатів зазнали поразки.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».