Змінами до трудового законодавства, які планує ухвалити Верховна Рада, передбачено, що у разі, якщо суд доведе, що людина працювала неофіційно і отримувала субсидію, то право на таку субсидію у цієї людини заберуть.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, відреагувавши на критику нового законопроєкту про працю.

«Законопроєкт каже, що якщо судом доведено, що людина працювала без офіційного оформлення трудових відносин, то є наслідки. Які саме? Людина втрачає право на субсидію. Чому? Тому що сьогодні багато людей працюють неофіційно і не показують свій справжній високий дохід, щоб додатково отримати субсидію», — повідомив Милованов.

Він зазначив, що практика, коли людина, яка працює неофіційно та отримує субсидію, є несправедливою, адже отримувати допомогу від держави на оплату комунальних послуг мають лише малозабезпечені громадяни.

«Це несправедливо. Бо субсидії платимо ми всі з вами, через податки. І субсидії мають отримувати ті хто є матеріально незахищеними», — додав міністр.

Зазначимо, що зміни до Трудового кодексу, про які йдеться, ще не набули чинності Їх має ухвалити Верховна Рада. Наразі відповідний законопроєкт лише схвалив та відправив на розгляд депутатів уряд. Для набуття чинності Рада має проголосувати за нього у двох читаннях, після чого його має підписати президент.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільнення працівників.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня 2019 року Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: