Кабінет міністрів України схвалив та направив на розгляд до Верховної Ради новий законопроєкт про працю.

Відповідне рішення уряд ухвалив під час свого засідання 27 грудня, повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, оновлене трудове законодавство має сприяти розвитку та появі нових робочих місць в Україні. Зокрема, у своїй програмі дій уряд планував створити 1 мільйон нових робочих місць протягом наступних 5 років.

«Сподіваюся на підтримку Верховної Ради, адже ця ініціатива — це про кращу роботу, вищу зарплату та нові кар'єрні можливості для кожного», — повідомив Гончарук.

Оновлене законодавство про працю, за словами голови уряду, має зберегти та розширити соціальні права працівників, збільшити кількість легальних робочих місць, забезпечити рівні можливості для чоловіків та жінок, підвищити доходи українців та адаптувати у трудовому законодавстві європейські норми.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільненн працівників.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: