У Нафтогазі досі оцінюють перспективи перемоги у нових ймовірних арбітражах проти Газпрому на загальну суму 17,3 мільярда доларів.

Про це повідомила радниця голови Нафтогазу Олена Зеркаль під час брифінгу 18 червня, відповідаючи на питання hromadske.

«Поки що зарано казати, що нові справи проти Газпрому розпочаті. Ці ймовірні судові позови є досить коштовними, тому ми хочемо спочатку оцінити перспективи перемоги перед тим, як витрачати кошти», — повідомила Зеркаль.

Вона додала, що Нафтогаз також не хоче надавати Газпрому «можливостей для звинувачення у недотриманні контрактних зобов’язань» в межах газових домовленостей 2019 року. Тоді Нафтогаз погодився відмовитися від усіх своїх позовних заяв проти Газпрому. 

Нові справи проти Газпрому анонсував колишній виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко у лютому 2020 року. Загальну суму позовних вимог він тоді оцінив у 17,3 мільярда доларів.

Зазначимо, що наприкінці 2019 року Нафтогаз та Газпром уклали угоду, яка дозволила забезпечити транзит російського газу через Україну. У межах цієї угоди компанії погодилися відмовитися від всіх взаємних судових претензій, зокрема щодо позову Нафтогазу на 12,2 мільярда доларів до стокгольмського арбітражу. При цьому, угода не стосувалася судів Нафтогазу проти Російської Федерації щодо втрачених через анексію Криму активів.

Поділитись: