Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко оцінив нові скарги, які компанія готується висунути Газпрому, у 17,3 мільярда доларів.

Про це Вітренко повідомив у Facebook, коментуючи поширену деякими медіа інформацію про своє ймовірне звільнення.

«Крім цього, моя команда чітко сформулювала і представила на узгодження Наглядовій Раді Нафтогазу додаткові «питання» до Газпрому на суму ще 17,3 млрд доларів. У разі погодження — попереду також багато роботи», — повідомив Вітренко.

Ймовірно, йдеться про звернення, які Нафтогаз готує до Антимонопольного комітету ЄС та Стокгольмського арбітражу щодо низки справ, зокрема щодо блокування Газпромом постачання на європейський ринок газу з Середньої Азії через територію Росії, а також щодо боргів компанії «Росукренерго», яка свого часу була посередником у відносинах між Газпромом та Нафтогазом.

Про нові вимоги до Газпрому Вітренко повідомляв ще на початку лютого 2020 року. Тоді він заявляв, що перш ніж звертатися до арбітражів, Нафтогаз намагатиметься обговорити отримання цієї компенсації з Газпромом.

Крім цього, Вітренко прокоментував поширену у ЗМІ інформацію про те, що його ніби то збираються звільнити, передавши судовий позов проти Росії за втрачені під час анексії Криму активи Нафтогазу новій людині.

«Що стосується Отто Ватерландером, нібито з ініціативи якого «мені шукають заміну», то у нас чудові стосунки. І власне разом із ним ми два роки тому розробляли програму трансформації Нафтогазу, яку потрібно втілити в життя, чим зараз і займається Отто», — додав Вітренко.

Зазначимо, що наприкінці 2019 року Нафтогаз та Газпром уклали угоду, яка дозволила забезпечити транзит російського газу через Україну. У межах цієї угоди компанії погодилися відмовитися від всіх взаємних судових претензій, зокрема щодо виграшу Нафтогазу 4,6 мільярда доларів у Стокгольмському арбітражі. При цьому, угода не стосувалася судів Нафтогазу проти Російської Федерації щодо втрачених через анексію Криму активів.

Поділитись: