Активіст Віталій Олешко, 31 липня 2018 його вбили, архів
Фото:

УНІАН

26 грудня начальник кримінальної поліції України В’ячеслав Аброськін в інтерв’ю Громадському назвав прізвище нового фігуранта справи вбивства учасника бойових дій, активіста Віталія Олешка «Сармата». Ним виявився 37-річний мешканець Дніпра Віктор Власюк.

Власюк, за даними реєстру судових рішень, 17 травня 2013 року влаштував стрілянину в Дніпрі, і поранив людину. Пораненого намагалися закинути до автівки та вивезти з місця події. Сам Власюк затримався, аби зібрати гільзи, тому його вдалося впізнати та згодом затримати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Стрілянина 17 травня 2013 року в Дніпрі
Фото:

Скріншот 11 канал 

За стрілянину Власюка засудили у 2014-му до 3-х років позбавлення волі. Утім він не відбув покарання, наразі переховується від слідства та оголошений у розшук. Також, за даними слідства, чоловік брав участь в антитерористичній операції у складі нині розформованого батальйону «Торнадо». У 2015 році Власюк звільнився.

За даними реєстру юридичних осіб чоловік з такими самим прізвищем та ім’ям очолює дніпровську компанію ТОВ «Віколс», а до 2016 року був серед засновників ТОВ «Днепроелектротехмонтаж», що займалась будівництвом.

Фігурант справи Віталія Олешка «Сармата» Віктор Власюк
Фото:

Сторінка у соціальній мережі

Після звільнення з батальйону «Торнадо», за словами першого заступника кримінальної поліції України В’ячеслава Аброськіна, Власюк очолив злочинне угруповання Дніпра, до якого увійшли близько 10 осіб — теж колишні «торнадівці», зокрема і підозрювані у вбивстві Олешка. Йдеться про Артема Матюшина, Миколу Ломаку, Олександра Обухова та Максима Володимиренкова.

Утім, Аброськін наголосив, що перед вбивством, за «Сарматом» стежила й інша група, теж керована Власюком:«З цього ж угруповання також у місті Дніпро було затримано ще четверо осіб, які також раніше, вже встановлено слідством, виїжджали до Бердянська, організовували візуальне спостереження за Віталієм Олешком і, як ми розуміємо, також готувалися скоїти злочин», — сказав Аброськін. Він не виключив, що справи злочинного угруповання і Сармата поєднають в одну.

За інформацією Громадського серед підозрюваних, що могли бути у складі цієї групи — колишні «торнадівці» Тарас Мовчан і Денис Зеленкін.

З Власюком, за даними слідства, дуже тісно контактували й інші фігуранти вбивства «Сармата», а саме підозрювані Євген Бродський та Михайло Сігіда. На їхнє прохання Власюк визначав членів угруповання, які стежили за Олешком.

Як повідомив Громадському друг Олешка Андрій Маджаров, у справі також фігурує людина на ім'я Антон Крот. Він нібито працював на Сигіду і передавав ймовірним виконавцям злочину червону Таврію, на якій вони приїхали до Олешка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ким був та за що боровся Віталій Олешко «Сармат»

Утім, Бродський спростовує своє знайомство з ймовірними виконавцями злочину та не відповідає на питання про знайомство із Сігдіою. Сігіда ж взагалі відмовляється говорити. Обидва не співпрацюють зі слідством.

Сігіда, який, за даними слідства, організовував та координував дії ймовірних виконавців злочину, надавав їм зброю та автомобіль, на якому підозрювані у вбивстві приїхали до Віталія Олешка, очолює бердянський клуб «Мохіто». Відсотки від цього закладу має і підозрюваний Євген Бродський.

За інформацією побратимів Олешка, у «Мохіто» часто помічали Сігіду у компанії депутата Сергія Валентирова, з яким у «Сармата» був конфлікт: той звинувачував Валентирова у роботі на іншого народного депутата Олександра Пономарьова, якому Олешко закидав роботу пов'язаної з ним компанії «Агрінол» на Росію.

Знайомий Віталія Олешка Антон Пшеничний каже, що із «торнадівцями» у Олешка не було конфлікту, а всі фігуранти його вбивства лише «маріонетки певних політиків»: «Стосовно Власюка, Бродського, інших затриманих я можу сказати лише одне — вони повністю підконтрольні Валентирову Сергію Васильовичу, Пономарьову Олександру Сергійовичу та Костянтину Брилю. Саме вони, на нашу думку, були замовниками».

За його словами, автомобілем, на якому затримали Сігіду, до цього часто користувався Валентиров.

Дружина Віталія Олешка також заявляє, що її чоловік ніколи не мав конфлікту з представниками «Торнадо» так само, як із Сігідою та Бродським.

«Сігіда лише організатор політичного замовлення», — вважає Тетяна. 

Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео, на якому він у компанії Сергія Валентирова та двох помічників Олександра Пономарьова (Максима Кривуня та Миколи Рудницького). Утім обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що не мали близьких стосунків із Сігідою, не розуміють чому його затримали і його провину потрібно ще довести.

18 грудня підозрюваного у замовленні вбивства Віталія Олешка, відомого як «Сармат», Євгена Бродського взяли під варту на два місяці без можливості виходу під заставу.

3 січня Апеляційний суд Запорізької області залишив без задоволення скарги адвокатів Сігіди, щодо тримання його під вартою. Захисники просили змінити запобіжний захід на нічний домашній арешт або взагалі звільнити.

Нагадаємо, 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Правоохоронці розглядають три основні версії вбивства Олешка:

  • злочин вчинено особами, які входять до злочинних організацій;
  • убивство через активну громадську діяльність
  • та убивство через підприємницьку діяльність.
Поділитись: