Підозрюваний у замовленні вбивства «Сармата» Євген Бродський
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Підозрюваного у замовленні вбивства Віталія Олешка, відомого як «Сармат», Євгена Бродського взяли під варту два місяці, без можливості виходу під заставу. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали Печерського суду.

Євгена Бродського підозрюють у тому, що він був одним з тих, хто координував дії ймовірних виконавців вбивства, виділяв на це певну суму грошей.

Прокурор у справі Юрій Грицай під час засідання заявив, що підозра грунтується на двох частинах матеріалів слідства: перша — обставини вбивства Олешка і роль ймовірних виконавців, друга — оперативно-розшукова діяльність та встановлення фактів координації виконання злочину замовниками, безпосередньо і Євгеном Бродським.

Слідчі стежили за підозрюваним через відповідний маячок і знали, коли він залишав країну.

Адвокат підозрюваного Сергій Сироватка заявив, що його підзахисний, знаючи про існування кримінального провадження їздив за межі країни на лікування, однак повертався, що на думку захисту унеможливлює ризик втечі. Також адвокати наголосили, що підзахисний не знав Віталія Олешка та виконавців злочину.

Захист зазначив, що Бродський має дружину, двох неповнолітніх дітей, бізнес у Дніпрі.

У коментарі Громадському сам підозрюваний Євген Бродський заявив, що вважає рішення суду абсурдним і незаконним, а виконавців він не знав. Втім на питання, чи був він знайомий із Михайлом Сигідою чоловік не відповів.

Також Євген сказав, що не мав бізнес-інтересів у Бердянську.

Дружина Віталія Олешка Тетяна у коментарі Громадському зазначила, що ні вона, ні Віталій не знали Бродського і певна, що за ним стоять інші люди.

Євгену Бродському інкримінують організацію замовного вбивства йому загрожує до 10 років або довічне позбавлення волі.

Це вже шостий затриманий у справі вбивства Олешка. Нині під вартою перебувають четверо ймовірних виконавців убивства та один організатор.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Ким був та за що боровся Віталій Олешко «Сармат»

Раніше стало відомо, що ймовірним замовником вбивства є дніпровський бізнесмен Євген Бродський.

За даними реєстру юридичних осіб, чоловік з таким прізвищем та ініціалами має бізнес у Дніпрі, зокрема очолює компанії ТОВ «Компанія платінум», ТОВ «Дніпро Тор» і ТОВ «БК«Легіон». Остання компанія займається розповсюдженням діяльності спортивних клубів у місті.

Також, за даними реєстру судових справ, чоловік з таким ім’ям у 2010 році влаштував стрілянину у Дніпрі, унаслідок якої один хлопець загинув, двоє опинилися в реанімації. У 2012 році чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі умовно з випробовувальним терміном у 3 роки. У 2015 році суд звільнив його від подальшого відбування покарання. Під час обрання запобіжного заходу зазначалось, що чоловік має дружину, неповнолітню дитину та бізнес у Дніпрі.

У поліції Громадському повідомили, що Бродський також планував розширювати свій бізнес у Бердянську і має безпосередній зв’язок з попередньо затриманим Михайлом Сігідою (ймовірним організатором вбивства Олешка), мав відсоток від діяльності розважальних закладів, які очолює Сігіда, зокрема клуб «Мохіто».

За інформацією Громадського, саме у цьому закладі дуже часто помічали Михайла Сігіду у компанії народного депутата України Сергія Валентирова. З останнім у Віталія Олешка був конфлікт, «Сармат» звинувачував депутата у допомозі впровадженню незаконних схем іншого народного депутата Олександра Пономарьова.

За словами дружини та побратимів Олешка, саме з Валентировим та ще з одним депутатом Олександром Пономарьовим у «Сармата» був конфлікт. На їхню думку, вони також мають стосунок до злочину.

Нагадаємо, 31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п'ятьох підозрюваних у справі.

1 серпня начальник управління Нацполіції в Запорізькій області Сергій Коміссаров заявив, що поліція опрацює версію щодо причетності народного депутата від «Волі Народу» Олександра Пономарьова до вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка (позивний «Сармат»). Також Коміссаров повідомив, що для вбивства бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка нападники спеціально підготували два автомобілі.

Повідомлялося, що автомобіль «Таврія» Державної служби кадастру, на якому приїхали підозрювані у вбивстві Олешка, викрали.

Бердянський міськрайонний суд взяв під варту трьох підозрюваних у вбивстві «Сармата». 3 серпня Суд взяв під варту четвертого підозрюваного у вбивстві «Сармата».

Правоохоронці розглядають три основні версії вбивства Олешка:

  • злочин вчинено особами, які входять до злочинних організацій;
  • убивство через активну громадську діяльність
  • та убивство через підприємницьку діяльність.
Поділитись: