В Україні за минулу добу, 30 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 8 752 людей — це найбільше з початку пандемії. Також відомо, що вчора 3 902 пацієнти одужали, а 155 — померли від ускладнень.

Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони щодо поширення коронавірусу.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 виявили 387 481 випадок інфікування. З них 158 928 людей одужали, а 7 196 — померли від ускладнень. Продовжує лікуватися понад 221 тисяча людей.

Найбільше хворих за добу виявили на Донеччині (749), у Києві (781), на Харківщині (622), Львівщині (514) та Одещині (507). Натомість найменше випадків зафіксували у Луганській області — 60. В інших регіонах за добу понад 100 нових хворих.

Коронавірус не зникає

Восени пандемія почала набирати обертів і в Україні, і майже в усьому світі. Зараз у нас фіксують вже 6-7 тисяч випадків на добу. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

Поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Про поділ, який почав діяти з 26 жовтня, читайте тут.

Як уберегтися?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: