На одного пацієнта з COVID-19 в середньому виділяють 45 тисяч гривень — НСЗУ
Національна служба здоров'я в середньому виділяє на лікування одного пацієнта з коронавірусним захворюванням 45 тисяч гривень.
Про це заявив тимчасовий виконувач обов'язків голови НСЗУ Андрій Віленський, пише «Радіо Свобода».
За його словами, ці 45 тисяч гривень є середньозваженим показником. Тобто цю суму виділяють незалежно від того, пробув пацієнт у лікарні два дні чи двадцять.
«Цих грошей абсолютно вистачає. Лікарні по Україні в середньому витрачають на одного пацієнта 35 тисяч гривень, тобто 10 тисяч ще залишаються невикористаними», — каже Андрій Віленський.
Водночас за перебування пацієнта з COVID-19 у звичайному, а не інфекційному, відділенні лікарня може отримати до 12 тисяч гривень.
Наприклад, в інфекційному відділенні на медикаменти щодоби виділяють по 5 тисяч гривень на пацієнта. У звичайному відділенні лікарні щоденні витрати сягають 900 гривень на людину. Усі ліки пацієнтам надають за протоколом Міністерства охорони здоров'я.
Коштами, які НСЗУ виділяє на пацієнтів з COVID-19, розпоряджається головний лікар закладу. За словами чиновника, виплати розраховані так, щоб лікарням вистачило на лікування пацієнта в будь-якому стані.
Окрім пакетів фінансування на лікування коронавірусної хвороби, лікарні отримують «основні пакети», до яких входять терапевтичні послуги, хірургічні та інші.
Оскільки за рішенням Міністерства охорони здоров'я в Україні призупинили більшість планових госпіталізацій, пацієнтів, що потребують допомоги за основними пакетами, стало менше. Тож, зазначають в НСЗУ, лікарні можуть використати ці кошти для пацієнтів із коронавірусом.
Що таке пакети медичних послуг?
Пакет медичних послуг, або група медичних послуг — це перелік медпослуг і лікарських засобів, необхідних для лікування в межах певного виду медичної допомоги.
Медичні заклади можуть обрати серед 27 таких пакетів і подати заявку до НСЗУ, щоб отримати кошти на їх реалізацію.
Зокрема заклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби, передбачені в кожному з пакетів. Також до тарифу включені витрати на заробітну плату, харчування (для стаціонарного лікування) та роботу господарської частини.
- Поділитися: