Нью-Йорк і Сінгапур стали найдорожчими містами для проживання у 2022-му. Ціни по всьому світу зросли через війну рф

Нью-Йорк. Ілюстративне зображення
Нью-Йорк. Ілюстративне зображенняunsplash / Patrick Tomasso

Нью—Йорк уперше очолив рейтинг міст, у яких найдорожче жити. Разом із ним першу сходинку займає Сінгапур.

Про це йдеться у звіті Worldwide Cost of Living 2022 від видання The Economist.

Сінгапур очолює рейтинг восьмий раз за 10 років. Нью-Йорк і Сінгапур посунули з лідерської позиції Тель-Авів, який торік уперше очолив рейтинг, на третє місце.

Четверте місце розділяють Гонконг і Лос-Анджелес, далі йдуть Цюрих і Женева (Швейцарія), Сан-Франциско (США), Париж (Франція) та Копенгаген (Данія).

Найдешевшими містами залишаються Дамаск (Сирія) і Триполі (Лівія).


Ціни в містах у рейтингу порівнюють із Нью-Йорком. Індекс цін в американському місті встановлюють на рівні 100 пунктів: що вищий бал, то дорожче життя в місті. Укладачі рейтингу аналізували вартість 50 тисяч товарів і послуг у 172 містах із серпня по вересень, зокрема вартість їжі, напоїв, засобів особистої гігієни, вартість проїзду в транспорті, комунальні платежі, витрати на відпочинок тощо.


Загалом за рік ціни зросли в середньому на 8,1% у 172 великих містах світу через війну росії проти України та наслідки пандемії — це найбільше зростання цін за 20 років. Це призвело до проблем із ланцюгом постачання, зокрема енергоносіїв та харчових продуктів, що спричинило, наприклад, подорожчання комунальних послуг.

Найшвидше зростання цін спостерігалося за літр бензину. Його вартість за рік у середньому зросла на 22% на тлі зростання світових цін на нафту.

Водночас знизилися ціни на товари та послуги для відпочинку. Автори рейтингу кажуть, що це може свідчити про зниження попиту на такі товари й послуги, оскільки люди зосереджують свої витрати на предметах першої необхідності.

«Війна в Україні, санкції Заходу проти росії та політика Китаю щодо нульової толерантності до COVID-19 спричинили проблеми з ланцюгом постачань, які в поєднанні зі зростанням процентних ставок і змінами обмінного курсу призвели до кризи вартості життя в усьому світі... Ми очікуємо, що ціни почнуть знижуватися протягом наступного року», — зазначила очільниця відділу вартості проживання у світі в EIU Упасана Датт.