ОАСК (знову) призупинив дію припису Нацагенства з питань запобігання корупції про звільнення Вітренка з «Нафтогазу»
Окружний адміністративний суд Києва в понеділок, 5 липня, призупинив дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції щодо розірвання контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України» Юрієм Вітренком.
Про це повідомила пресслужба ОАСК.
Таке рішення суд ухвалив за заявою Вітренка. На думку ОАСК, якби припис не було призупинено, це могло б «істотно ускладнити виконання рішення суду». Але там наголосили, що на остаточне рішення у справі цей захід впливати не буде.
У «Нафтогазі» заявили, що рішення ОАСК «логічно узгоджується із висновками міжнародної юридичної компанії, які є у розпорядженні "Нафтогазу" та свідчать, що НАЗК діяло з очевидними порушеннями закону».
Позиція «Нафтогазу» полягає в тому, що для виявлення порушень, вказаних у приписі НАЗК, воно мало б звертатися до суду, а не до уряду чи Наглядової ради компанії.
Що передувало?
Після звільнення Андрія Коболєва наприкінці квітня главою правління «Нафтогазу» призначили Юрія Вітренка. Причиною звільнення Коболєва уряд назвав незадовільні фінансові показники «Нафтогазу» за 2020 рік. Спершу члени Наглядової ради «Нафтогазу» не погодилися з цим і подали у відставку, але 19 травня передумали — уряд подовжив їхні контракти на рік.
15 червня голова НАЗК Олександр Новіков заявив у приписі до уряду що розпорядження уряду про призначення нового голови правління НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка та контракт із ним є незаконними та має бути скасовані. НАЗК стверджує, що Вітренко не міг обійняти цю посаду, бо очолював міністерство енергетики саме перед призначенням, а це забороняє закон.
Міністерство юстиції тоді заявило, що не погоджується з приписом НАЗК — 17 червня його в Окружному адміністративному суді оскаржив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 18 червня ОАСК призупинив дію припису.
Водночас голова Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд вже ініціювала відсторонення Вітренка через припис. Вона тоді наголошувала, що обговорила ситуацію зі Шмигалем та очільником Мін'юсту Денисом Малюською. Прем'єр, за її словами, пообіцяв ухвалити остаточне рішення щодо звільнення Вітренка протягом 10 робочих днів.
Вітренка так і не звільнили, і 1 липня НАЗК направив припис про розірвання з ним контракту вже Наглядовій раді «Нафтогазу». Тоді ж Вітренко заявив, що оскаржуватиме цей позов. Саме за ним і ухвалив рішення ОАСК 5 липня.
- Поділитися: