Ініціативна група «Небайдужі» виступила із заявою, у якій вимагає відкритого суду щодо Юрія Крисіна — учасника озброєного нападу на журналіста В’ячеслава Веремія.

Ініціативна група «Небайдужі» виступила із заявою, у якій вимагає відкритого суду щодо Юрія Крисіна — учасника озброєного нападу на журналіста В’ячеслава Веремія.

Про це йдеться у заяві «Небайдужих», яка є у розпорядженні Громадського.

Учасники руху вимагають об’єктивного і відкритого для громадськості судового розгляду справи Крисіна.

«Потрібна належна реакція суду і прокуратури на зриви обвинуваченими судових засідань, в тому числі і за сприяння медзакладів — зміна запобіжного заходу», — йдеться у заяві.

«Небайдужі» вимагають повноцінного розслідування вбивства В’ячеслава Веремія та інших злочинів за участю тітушок, а також встановлення не тільки виконавців, але і організаторів та замовників.

Серед вимог руху — притягнення до відповідальності суддів Майдану, в тому числі тих, які ухвалювали рішення про звільнення з-під варти беркутівців, наслідком чого стала їх втеча до Росії.

Також об'єднання закликає припинити «практику використання тітушок» проти громадських активістів під час акцій, мітингів, судових засідань.

Під заявою підписалися всі учасники ініціативної групи «Небайдужі».

Серед них — Масі Найєм, Роман Синіцин, Родіон Шовкошитний, які також перебували в лікарні, де проходить лікування Крисін.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «В гостях у «Шрека» — Hromadske.doc

Нагадаємо, 26 лютого до дитячого відділення Інституту серця у Києві, де, як з'ясувалось, перебуває учасник озброєного нападу на журналіста В’ячеслава Веремія — Юрій Крисін, принесли квіти та мандарини. Учасики візиту до лікарні намагалися з'ясувати, чому Крисін перебуває у дитячому відділенні та не з'явився на суд.

Там Крисіна учасники облили зеленкою.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві.

Нагадаємо, що у 2014 році до Крисіна приставили державну охорону через нібито загрозу його життю, а запобіжний захід змінили на домашній арешт.

Водночас Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як  журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

Менше з тим, за цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

7 лютого Печерський суд не продовжив цілодобовий домашній арешт Юрієві Крисіну, відхиливши клопотання ГПУ.

У квітні Крисіну дозволили зняти електронний браслет.

Як відомо, 18 січня у Києві громадяни з різних міст України, які працюють у різних сферах, об’єдналися в ініціативну групу «Небайдужі» з метою підтримки антикорупційної реформи в Україні та реформування правоохоронних органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: 7 фактів про фігуранта справи «тітушок» Юрія Крисіна.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile