У Нафтогазі пояснили причину того, чому деякі облгази донараховують у платіжках борги за неспожитий газ. Там зазначають, що низка облгазів оскаржила у суді оновлені норми споживання газу, повернувши ті, які затвердили у 1996 році.

Зокрема, для громадян, які не мають індивідуальних газових лічильників, суми у платіжках зросли через збільшення нормативу споживання газу до 10 кубометрів на місяць — тобто у 3 рази.

«В результаті ми повернулися на 20 років назад. Навіть більше. Норма зросла в 3 рази. На той час зовсім інша була і структура споживання, і наявність приладів у домогосподарствах», — повідомив голова департаменту Нафтогазу Олексій Хабатюк.

У Нафтогазі повідомляють, що виходом з даної ситуації для споживачів могло б стати встановлення газового лічильника. Проте лічильники мали встановити облгази, адже це передбачено у тарифі для споживачів.

Зазначимо, що через донарахування зайвих обсягів газу споживачам, у НКРЕКП запропонували провести позапланову перевірку 20 облгазів. Компаніям загрожує штраф у розмірі 850 тисяч гривень.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: