У Нафтогазі заявили, що облгази олігарха Дмитра Фірташа можуть навмисно затягувати доставку платіжок за лютий, аби зірвати монетизацію субсидій.

У компанії розповіли, що до них почали звертатися клієнти облгазів Фірташа, які запитують: «Де платіжки за лютий?».

«Від послуг Укрпошти компанія, кажуть, відмовилася, на заміну нікого не знайшла, тому, хто і як рознесе цього місяця паперові рахунки, невідомо. В електронному кабінеті створити рахунок неможливо, система на технічних роботах. Навіщо це може бути потрібно? Крім стандартних причин, що щось крутять з нормами/температурними умовами/рекомендованими платежами чи пишуть агітки про поганий Нафтогаз, є ще одна версія», — зазначили в Нафтогазі.

Ця версія полягає в тому, що, через старт монетизації субсидій гроші отримають вже не газозбути, що, на думку Нафтогазу, для них невигідно.

«Через це недобросовісні збути можуть втратити частину своїх чорних доходів. Бо коли субсидія віртуальна, то яка субсидіанту різниця, скільки в рахунок записали? А тепер вже ні. Що зекономив — твоє. Знищити монетизацію можна, якщо розказати, що люди нездатні платити самостійно, давайте, мовляв, повернемося до старої системи. Для цього треба зробити видимість поганих розрахунків і голосно про це сказати зі свого каналу. А нема рахунків — нема розрахунків», — заявили в компанії.

Монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Нагадаємо, з 12 березня в українцям, які не отримують пенсії, почали виплачувати субсидії грошима.

Зазначимо, що на виплату субсидії «живими грошима» у березні 2019 року передбачено 5,66 мільярда гривень.

Поділитись: