В Україні розпочалась виплата субсидій у грошовій формі тим українцям, які не є пенсіонерами. Призначену субсидію можна отримати у відділенні Ощадбанку.

Зазначається, що субсидію у грошовій формі з 12 березня зможуть отримати українці, яким субсидію призначили до 31 грудня 2018 року. Для цього необхідно прийти до відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом. Субсидію виплатять через систему грошових переказів «Швидка копійка».

Також в Ощадбанку, задля зменшення черг при видачі субсидій, запустили сервіс, який дозволяє заздалегідь призначити час та дату отримання субсидії у відділенні банку.

Зазначимо, що на виплату субсидії «живими грошима» у березні 2019 року передбачено 5,66 мільярда гривень.

Нагадаємо, 6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам грошима.

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Поділитись: