Облгази, що входять до компанії «РГК» Дмитра Фірташа, оголосили, що оскаржуватимуть результати перевірок Національної комісії, що здійснює державне регулювання енергетики та комунальних послуг.

Зокрема, там оскаржуватимуть виявлені порушення щодо донарахування обсягів спожитого газу населенню за «приведення обсягів газу до стандартних умов».

«Станом на 19 березня НКРЕКП провела перевірку трьох операторів газорозподільчих мереж по факту приведення обсягів газу до стандартних умов для побутових споживачів. За результатами перевірки представники НКРЕКП склали акти. Їх не підписували оператори ГРМ і вони будуть оскаржуватися», — повідомили в «РГК».

Там вважають, що здійснювати донарахування додаткових обсягів спожитого газу законно, а саме це прописано у чинному законі про ринок газу, у Кодексі газорозподільчих систем та інших актах.

НКРЕКП вже розпочав перевірку 8 облгазів за донарахування додаткових обсягів спожитого газу у платіжках українців.

13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.

Загалом НКРЕКП планує перевірити 19 облгазів. За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках. Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Поділитись: