Обмін ув'язненими між Росією й Україною буде масштабним.

Про це заявив Володимир Путін на економічному форумі у Владивостоці.

«Досить складно було ухвалювати рішення щодо конкретних людей, але підходимо до фіналу. Я думаю, найближчим часом це стане відомо. Обмін затриманими між Росією й Україною буде масштабним, це хороший крок до нормалізації відносин», — заявив він.

Нагадаємо, у ніч на 30 серпня новопризначений генеральний прокурор Руслан Рябошапка зробив перепост про те, що українські моряки, політв'язні Олег Сенцов, Микола Карпюк, Володимир Балух, Павло Гриб «летять додому», але це виявилось неправдою.

Останніми днями активно обговорюється тема можливого обміну ув'язнених між Україною та Росією.

21 серпня російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну.

Так, 22 серпня РБК з посиланням на джерела повідомляло, що Росія та Україна домовились обміняти ув’язнених з обох сторін за формулою «33 на 33».

23 серпня Зеленський сказав, що розраховує на результати щодо обміну ув'язнених між Росією й Україною найближчими днями.

2 вересня у московському СІЗО «Лефортово» взяли передачі для 32 в'язнів Кремля, яких досі утримували у різних СІЗО та колоніях Росії. Зокрема, прийняли передачі для Романа Сущенка, Євгена Панова, Олексія Сизоновича, Миколи Карпюка, Володимира Балуха, Павла Гриба, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка та 25 військовополонених моряків. Про місцеперебування Олега Сенцова невідомо.

Поділитись: